Най - вълнуващия въпрос зимно време.
milenskior - специалист
А защо го смаляваш?
Не е ли по-добре да си го оставиш с 8 глидера. Така ще имаш по-голяма площ за топло обмен и евентуално по-високо КПД.
nikolaytatarov - специалист
с 8 секци е 46 кв , нямам толкова радиатори за тази мощност , отоплявам два етажа по 70 кв.м.,а и как се изхранва такъв котел на дърва.
milenskior - специалист
Ами то не е задължително да го пълниш целия с дърва.
Нашия котел също е преоразмерен (Виадрус 5 секции 29 Kw ) обаче докато бяхме на въглища, като се притвори те само тлеят и комина направо си се пипа с ръка. Сега минавам на пелети и ако имах повече глидери щеше да е още по-добре, че ще има по-добър топлообмнен и съответно по-добро КПД.
LazarGanev - "Велик майстор"
При работа с пелетна горелка котелът се ползва само като топлообменник. Горенето се оптимизира в горивната камера на горелката, докато при работа на дърва горивната камера расте с увеличаването на броя на глидерите. Принудителното тлеене заради липса на въздух не може да се нарече качествено горене и оттам пада доста КПД на котела
filmatoplo - майстор
Ако се сгреши с 1-2 глидера повече е по добре , отколкото ако се сгреши и се купи котел с 1-2 глидера по малко :wink: .В место да си играеш да махаш глидери , сложи в задния край на котела -огнеопорни тухли :wink: .
nikolaytatarov - специалист
на мен ми е нужен около 25 кв. ,затова си го права 30 кв. остава си преоразмерен,но искам да си работи в режим около 75 - 85 градуса горе долу а не да тлеят въглищата вътре и да си държи 50 гр.,а до 46 кв. има още 20 разлика според мен е много.
Здравейте, понеже има тема и за да не правя нова искам да попитам като слагате секции на котелите и изолациите+капака да знаете случайно каде се продават? търсих в интернет ама не намерих нищо.Котела ми е VIADRUS U22 BASIC 23.3 KW,искам да го направя поне 30KW. Оставям и телефон в случай , че някой иска да сподели с мен. :Д номер 0898562211 Цецо
ceco_gb написа:
Здравейте, понеже има тема и за да не правя нова искам да попитам като слагате секции на котелите и изолациите+капака да знаете случайно каде се продават? търсих в интернет ама не намерих нищо.Котела ми е VIADRUS U22 BASIC 23.3 KW,искам да го направя поне 30KW. Оставям и телефон в случай , че някой иска да сподели с мен. :Д номер 0898562211 Цецо

Тема "Прибавяне на секции на Viadrus U22" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: