Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dron4o - специалист
Моя въпрос е дали може на котел Viadrus U22 17.5 kW да се прибави още една секция за да стане 24.5кW или това желание ще се оказе мираж
ironlady - модератор
Може и сме го правили...При донаждането се подменят и капаците с следващите по размер.А самата сглобка на ребрата се прави с преса и втулки като цена обаче незнам какво ще спестиш мога да проверя каква е цената,но според мен по малко главоболия ще имаш ако продадеш котела втора ръка /този по малкия/ и си вземеш нов.Но ти си решаваш ако искаш мога да проверя каква цифра ще ти струва удоволствието по добавянето на глидера. :)
ra4o - специалист
Защо ще го правиш? Опиши каква е нуждата.
dron4o - специалист
Преди 2 години си го зех тоя котел загрява си водата до 65 градуса това да казем че му е работна температура обаче в стаиме е студено. Това ме навежда кам мисалта че трябва да сложа още радиатори. А сега с тия 17.5 кW мисе струва че са малко та камо ли ако сложа още някои радиатор.

А се пак до цената ще съм ти благодарен ако ми казеш каква е цената за прибавяне на Глидер та аз да си направа сметката.
ironlady - модератор
Сега ще ти кажа цените на част от нещата,които трябва да се сменят
Та секцията 1бр.-300,00лв , капаци около 150лв,00 , пепелник -14,00 лв,лост димна клапа-13,00лв ...до тук имаш 477,00лв отделно поне 200,00 лв труд за сглобяването и наем на пресата и още малко дребни части.
За инфо нов котел 23,3квт, 4секц. - 1290,00лв
Сам можеш да си направиш сметката кое ще ти е по- добре.
ra4o - специалист
Защо не си изолираш жилището и тогава да видиш дали пак ще е студено.
Колко стаи отопляш и с какви радиатори?
Какъв тип ти е системата?
Дай още информация.
dron4o - специалист
Напълно съм сагласен с теб че по добре е да си взема нов обаче дали ще има някои да се навие да си земе втора ръка и незнам ква цена да му измисля.
ra4o - специалист
Е, щом искаш купи с 6 секции тогава, да видиш как се пълни с въглища това чудо :-D
dron4o - специалист
Е аз общо взето искам да отоплявам 100 кв/м с 10 радиатора средно по 15 глидера. Ане блок та да сложа толко голем котел :razz: а и искам да е повече киловати щото тоя не се справя се пак
ironlady - модератор
dron4o написа:
Е аз общо взето искам да отоплявам 100 кв/м с 10 радиатора средно по 15 глидера. Ане блок та да сложа толко голем котел :razz: а и искам да е повече киловати щото тоя не се справя се пак
Ako ребрата ще бъдат около 150 наистина ти трябва поне 24 квт.

А това за колко пари ще го продадеш зависи от теб :wink: ,цената за нов 17,5квт - 1158,00лв и можеш да пробваш да му вземеш цената поне на 70% според мен.А да не говорим че преди 2 години си го взел за около 900-1000 лв. :wink:.Според мен това ще е най правилното решение,продаваш малкият котел и вземаш по голям :)

Тема "Прибавяне на секции на Viadrus U22" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: