Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dron4o - специалист
А не ми е ясно какво се използва за слепване на секциите за да стане здраво някакъв вид силикон ли е какво е точно.
Маже се с котелен кит.Да не забравиш да си вземеш и гарнитури.
sanig - специалист
И аз да се включа в темата. Нашат къща сущо е на 2 ет по около 100 кв на етаж. Котела ни е ВИадрус 22 , но не може да стопли както трявба. Болерите са със серпентина, но ако ги пусна да се топлят от парното не може да се стоплят помешенията, затова си ги караме на ток. Къщата е измазана и от западната страна е с изолация. И моята идея е за увеличаване на секциите
Темата е малко старичка но ще си задам въпроса тук.
Та на въпроса:
реално става ли добавяне на секция към котле Виадрус?
Ако някои го е правил ако може да сподели как става и освен секцията и уплътнения какво друго е нужно.
filmatoplo - майстор
Правил съм го , освен секцията иска още 4 нипела , понеже глидера е среден , а при демонтаж разваляш старите нипели , иска и по дълги шпилки , както и други по дълги капаци , ако искаш да стане като нов :wink: .Иска и черен термосиликон 1400 грдуса , ако нямаш специален ключ за стягане на глидерите , може и само от шпилките . :wink:http://www.youtube.com/watch?v=06wpsAgnVkg
nikolaytatarov - специалист
Здравеите ,ще разглобявам един виадрус , та искам да попитам специалистите във форума какъв е този котелен кит и черен силикон за 1400градуса.Аз намерих някакъв червен издържа на 1300 маи ще стане ли с него.А самата втулка с какво се маже , гледах едно видео там като че ли ползваха обикновенна боя.
nikolaytatarov - специалист
Няма ли кой да даде съвет колеги ,че котела съм го разглобил а незнам как да процедирам по натам,иначе втулките ги спасих ,ще се ползват пак.
filmatoplo - майстор
Става и с боя , правено е многократно , дано не си ги наранил втулките ,аз ползвам един черен силикон между глидерите 1400 гр , пише за камини и котли , купувам го от Мастерхаус един местен строителен магазин .Имаш ли по дълги шпилки .
nikolaytatarov - специалист
Благодаря за отговора, силикона които купих е червен за 1300 С за комини и печки дали ще го бъде. Аз котела го смалявам а не добавям секции ,ще махам 2 от 8 те , просто го купих по голям, а ми трябва около 30 кв. На дърва.Знаели новите които са сиви от вън от коя година са с този цвят на пазара.

Тема "Прибавяне на секции на Viadrus U22" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: