Най - вълнуващия въпрос зимно време.
djface - напреднал
Здравейте! Въпроса ми е? Иззидал съм си печката "прити с водна риза" с гипсокартон. От горната част на ризата пуснах два маркуча с тетка където на тетката е хванат термометъра и е изнесен на гипсокартона. Обаче не се затопля водата към термометъра, а аз съм го направил като кръг. Явно трябва да вържа на входа и на изхода на печката? Някой да е срещал в търговската верига някакви термометри който да се лепят на радиаторите? Цялата работа е защото искам да се ориентирам колко градиуса е водата за да не стане някой фал.
Някой ако има някакви предложения нека сподели!
2v6 - майстор
djface написа:
Здравейте! Въпроса ми е? Иззидал съм си печката "прити с водна риза" с гипсокартон. От горната част на ризата пуснах два маркуча с тетка където на тетката е хванат термометъра и е изнесен на гипсокартона. Обаче не се затопля водата към термометъра, а аз съм го направил като кръг. Явно трябва да вържа на входа и на изхода на печката? Някой да е срещал в търговската верига някакви термометри който да се лепят на радиаторите? Цялата работа е защото искам да се ориентирам колко градиуса е водата за да не стане някой фал.
Някой ако има някакви предложения нека сподели!
Осезателя на термометъра трябва да е максимално близо до изходящата вода.
Може да ползваш това:
http://www.bulgariatherm.com/index.php? ... &Itemid=35

Хубаво е да се ползва гилза потопена във водата:
http://www.bulgariatherm.com/index.php? ... &Itemid=35
filmatoplo - майстор
Точно с такъв става и масово се ползва :)
djface - напреднал
Колеги благодаря ви за бързите отговори! =D> От къде мога да си закупя такъв термометър и на каква цена е?
naskov - майстор
В магазините по левче продават стайни електронни термометри с дисплей и изнесен датчик. Те също ще ти свършат работа
djface - напреднал
naskov написа:
В магазините по левче продават стайни електронни термометри с дисплей и изнесен датчик. Те също ще ти свършат работа
Имаш ли снимка да видя какво представлява?
naskov - майстор
Снимка нямам. В къщи имам такъв термометър, но не съм го снимал. Представлява бяла кутийка с приблизителни размери 50х100х10мм. Моя показва едновременно външната и вътрешната температури. За външната се ползва датчик с кабел дълъг около 1м.Ти с датчика можеш да мериш Т на радиатора. С една батерия е вече 2години. Има и някои други екстри. Струваше 15лв
filmatoplo - майстор
Случайно видях тези камини в галерията -всяка има такъв термометър Крон-бг.нет.
Transporterr - специалист
naskov написа:
В магазините по левче продават стайни електронни термометри
naskov написа:
С. Струваше 15лв

:-D егати магазините..
djface - напреднал
Благодаря ви много за информацията, аз ще потърся в магазините, дано излезе нещо.

Тема "термометър на печка с водна риза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: