• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,
Имам къща на 2 етажа. Преди 4 месеца изградих камина с водна риза. Комина е вътрешен и минава през стаята на детето на втория етаж. Зидан е с коминни тела.От начало започна да пуши, след товяа му направиха шпакловка от мазилка(вар) - отново миришеше. Накрая направиха шпакловка от теракол за камини (на Боро) и отново мазилка с вар.
Сега мирише като на лепило!!! Обадих се в "Боро" и те ми казаха , че ще се отмирише след 20 дена - от тогава минаха 4 месеца и отново мирише.
Моля дайте идея :sad:
Takezo Sensey - модератор
Втора ръка шпакловка , 5 см. вата и обшивка с гипскартон.
takezo написа:
Втора ръка шпакловка , 5 см. вата и обшивка с гипскартон.
Шпакловка с теракол?
А итонг 5 ст. ще изолира ли миризмата (за да запаза топлината от комина)
Takezo Sensey - модератор
officebg написа:
takezo написа:
Втора ръка шпакловка , 5 см. вата и обшивка с гипскартон.
Шпакловка с теракол?
А итонг 5 ст. ще изолира ли миризмата (за да запаза топлината от комина)
Моето мнение на аматьор , е че не може хем да запазиш топлината хем да изолираш миризмата.Помисли няма как да стане , миризмата идва от комина.От някакво вещество което се смесва със въздуха и се получава специфичната миризма която ти усещаш..За да я няма ти трябва да изолираш точно този въздух , които в същото време искаш да ползваш отопление.С итонг може и да стане но.....знам ли.Опитаите със шпалковка на още 2-3 ръце , ако може да "запечати" да не мирише , щом като има и опция да се ползва топлия въздух.
teoto - специалист
И при мен се получи същия ефект, като избиваха и тъмни петна. Временно (близо 2год) реших проблема като налепих теракота, малко грозно, но има ефект. Тази година ще слагам вата и картон, че ми писна да го гледам.
soteto - специалист
И аз имах същия проблем ,поради пропукване на комина от самозапалване.Изчуках мазилката до коминните тела около пропукванията и ги замазах отново,грундирах с грунд розов на цвят,след това положих мрежа за топлоизолация и шпакловах грубо две ръце с теракол.Има един гипскартон розов-пожароустойчив,който го залепих с теракол на шпаклования комин и върху него залепих и плочките,понеже това ми е кухнята.Това го направих миналата година преди отоплителния сезон и до сега няма никаква миризма,а съседите като палят отдолу комина си се нагрява.
u-ray - напреднал
Имам изграден "куфар" от гипскартон на стена, зад която стена пък има залепен комин.
Гипскартонът мирише на пушек, като се помирише от 5-10см. В саята съвсем леко се усеща, но не мога да оставя така нещата.
Не мога да си обясня от къде идва тази тежка миризма от гипскартона и какво трябва да направя за да реша проблема.
Едно от нещата, които ми хрумват е, че може би при направата на конструкцията от профили за гипскартона, при захващането й за стената с дюбели, по някакав начин са пробили коминните тела. Но това е малко вероятно, защото стената е от тухли четворки (~25см), а комина е залепен чак от другата й страна.
Остава хипотезата при която пушека да минава през някой процеп между две недобре свързани коминни тела и по този начин да влиза в тухлената стена.
При направата на дупки за дюбели за захващане на конструкцията на гипсартона дефакто му е осигурен достъп до изградения "куфар".
Консултирах се с няколко души, но никой няма идея и не дава решение.
Пребоядисах веднъж, но както и очаквах това не реши проблема и гипскартона продължава да си смърди.

Вариант да съборя и премахна куфара от гипскартона не е приложим.
Да го облицовам още веднъж с още един пласт гипскартон май пак няма да има ефект - след като пушека се просмуква през един пласт гипскартон, какво ще му попречи дза мине през два!

Прочетох някъде, че мога да пробвам със силиконов импрагнатор, но нямам представа какво да търся.
Някаква идея и предложения по моя проблем?
kvd74 - специалист
Привет,
и аз имам проблем със смърдяща стена на комин. Преди време беше протекло от неизползваемата розетка катран и беше омазало тапетите. След свалянето им и шпакловка с латекс миризмата остана, или се появи пак постепенно.
Направих "куфар" на коминната част, той е издаден 15см.от стената, с метална конструкция, сложих мин.вата и затворих с гипсокартон.
Измазах само снадките и ъглите и боядисах.
Не ми се вярваше, че ще замирише пак, но е факт.
И гадната миризма не е пушек, а е катрана, тъмно кафяв до черен на цвят, лепкав и със спец.миризма.
Дайте предложение за решение от тук направеното.
Прочетох за боядисване с лак или блажна боя.
Последна промяна от kvd74 на вт юни 27, 2017 8:40 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
Всички комини зидани с циментови блокчета правят този конденз и катран с мирис ,избива през снадките ако не са били яко залепени със здраво лепило или цимент и пясък без вар .Карал си камината с ниска температура и кондензатор е тръгнал ,някога както казват за празната пушка - може да се подпали недай Боже .Сега иска импргниране да се запечата повече да не избива миризмата и да се пренася по новите материали които ще се полагат отгоре .В смисъл запечатаха трябва да е нещо от сорта водно стъкло през което нищо вече да не минава като дефузия .
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с мирис от комин!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: