Най - вълнуващия въпрос зимно време.
denuchi - специалист
а без къртене няма да се мине. това се ремонтите а то дали ще прекарваш тръби или кабели все си е къртене. но така или иначе все ще ти трябват 10 см. поне. 6-7 отдолу и 3-4 отгоре. ами това е половението. аз специално съм с водно подово. само се чудя къде ще поставиш даденият термостат. наи добре вън от банята а самият чувствителен елемент вътре.
Spassow_lbg - специалист
термостата отвън където е ключа за осветлението и бойлера, от него си излиза и кабел за датчика за пода. има и термостати с два датчика за пода и въздуха но аз искам замо пода да ми е топъл.

Да задам един друг въпрос:

като махна мозайката, предполагам че около 5, 6 см дебела, под нея дали има още замазка. Питам защото нивото на банята сега с мозайката е около 5 см над това в коридора а доколкото знам в панелките винаги има замазка върху плочата. Ако има и в банята замаска под мозайката то тогава като искъртя и нея (без това ще се преправя канализацията, то ще се спести някой друг см.
denuchi - специалист
при мен имаше още около 2-3 см. замазка. като махнах старият теракот мозайката и замазката = на 10-11 см. при мен. дано да имаш късмет.
XpacTa - специалист
Не знам какви са цените на Devi, но може да видиш в Техномаркет предлагат подово на рогозки на AEG. Би следвало да е читаво:
Подови рогозки AEG
Също и Stiebel-Eltron предлагат такива нагревателни рогозки. Мисля че щяха да откриват магазин на бул. България (в Jaclyn Building) та може там да се пита.

Друго което се сещам - някъде бях чел че при подово в банята има опасност да ти пресъхва водния затвор на подовия сифон. Затова може да се наложи да си купиш сифон с допълнителен затвор против миризми. Все пак е добре да попиташ някой по-сведущ - не съм убеден дали ще пресъхва или не сифона.

Ето и една статия от списание Направи сам за Devi - включително и как се полага.
BaiGrozdan - специалист
Spassow_lbg написа:
и половин час ду му трябва , няма проблем, това вече ще си го регулирам чрез опити. на мен ми трябва най-вече пода да е топъл а не въздуха в банята :).
Ако имаш замазка и отгоре плочки, ще му трябва много повече от половин час/да не казвам около 24 часа/.Поне с електрическо подово през далечната 1993 при мен беше така.Успех.
Spassow_lbg - специалист
XpacTa написа:
Не знам какви са цените на Devi, но може да видиш в Техномаркет предлагат подово на рогозки на AEG. Би следвало да е читаво:
Подови рогозки AEG
Също и Stiebel-Eltron предлагат такива нагревателни рогозки. Мисля че щяха да откриват магазин на бул. България (в Jaclyn Building) та може там да се пита.

Друго което се сещам - някъде бях чел че при подово в банята има опасност да ти пресъхва водния затвор на подовия сифон. Затова може да се наложи да си купиш сифон с допълнителен затвор против миризми. Все пак е добре да попиташ някой по-сведущ - не съм убеден дали ще пресъхва или не сифона.

Ето и една статия от списание Направи сам за Devi - включително и как се полага.
то и аз ще слагам такива рогозки, просто незнаех че се казват така :?

мерси за статията, ще се окаже полезна
2v6 - майстор
Spassow_lbg написа:
и половин час ду му трябва , няма проблем, това вече ще си го регулирам чрез опити. на мен ми трябва най-вече пода да е топъл а не въздуха в банята :).
Грубо може да смяташ по един час закъснение на всеки сантиметър над изолацията.
За да усетиш подовото след половин час трябва да направиш само тънка шпакловка с мрежа върху изолацията и отгоре да лепиш рогозката с плочките.
Spassow_lbg - специалист
2v6 написа:
Spassow_lbg написа:
и половин час ду му трябва , няма проблем, това вече ще си го регулирам чрез опити. на мен ми трябва най-вече пода да е топъл а не въздуха в банята :).
Грубо може да смяташ по един час закъснение на всеки сантиметър над изолацията.
За да усетиш подовото след половин час трябва да направиш само тънка шпакловка с мрежа върху изолацията и отгоре да лепиш рогозката с плочките.
то това е идеята, да е възможно най тънка замазкатанад изолацията а плочките ги дават да се лепят направо с теракол върху кабеляците.
solo5 - майстор
хубаво флекс лепило е ISOMAT AK-20
дават подходящо за подово
издържа от -30 до +90 градуса по Целзий

Тема "Електрическо подово отопление в баня?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: