Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Inch HIgh - помощник
Колеги,

питането ми е свързано с кабелите за телевизията, които ще вървят в стената успоредно със захранващите и лан.

Та питането ми е дали могат да се разклонят със сплитер към всяка стая или трябва да пускам отделен кабел? :vom:

Дали ако са разклонени със сплитери към всеки от телевизорите (4бр),
ще може евентуално след свързване с дигиталното устройство,
на всеки телевизор да се гледа желана програма.

Предполагам, че ако съм вързан към кабелна, няма да имам проблем със сплитерите, но дали е така с цифровата ТВ?
tysonlkr - специалист
Много ясно, че няма да можеш да гледаш различни телевизии в различните стаи. Освен ако нямаш приемник във всяка стая :wink:
Тани - модератор
Всеки следващ сплитер ти натрупва затихване на сигнала!
Inch HIgh - помощник
Хмм, а тогава как да направя?
Не съм наясно с материята, но съм виждал във входовете много сплитери от кабеларките, двойни, тройни, висят от стените...

Някаква идея?
Johny - майстор
Като начало да кажеш от къде ти идва сигнала /сателитен приемник или местен кабелен оператор/. :-D
me_against - специалист
Аз така направавиш вкъщи, защото мразя висящи кабели. Всички кабели за LAN и кабелната са вкопани в мазилката, заедно със самия сплитер и снадката за LAN-а. Накрайниците ги увиваш с изолирбан и пристягаш, сплитерът го омотаваш плътно в найлон. Гледай поне 3-4 см да е вкопан на дълбочина. Поне при мен не оказа влияние на качеството на сигнала. Това много зависи и от силата на самия сигнал от кабеларката. Сага съм с цифриви приемници и картината е идеална. :)
Inch HIgh - помощник
Johny написа:
Като начало да кажеш от къде ти идва сигнала /сателитен приемник или местен кабелен оператор/. :-D
В момента от никъде.
:?

Въпроса е, че се опитвам да предвидя всички възможни варианти докато съм разкопал стените.

Знам, че:
Виваком - сателитна чиния, коаксиален кабел към декодиращо устройство
Булсатком - сателитна чиния, коаксиален кабел към декодиращо устройство
при другите цифрови ТВ предполагам е същото, нужен е декодер с карта към всеки телевизор

Кабеларките, пускат един кабел и към него мога да вържа няколко телевизора, съответно със сплитери, но колегата пише, че има затихване на сигнала.
Мислех, че в самия сплитер има нещо като усилвател, а не е само разклонител на кабела...

Скоро ако не се лъжа, имаше промоция на някоя дигитална ТВ за 4 телевизора, едва ли пускат отделна чиния и кабел до всяка стая, някак трябва да се разделя сигнала.
Тани - модератор
me_against написа:
Аз така направавиш вкъщи, защото мразя висящи кабели. Всички кабели за LAN и кабелната са вкопани в мазилката, заедно със самия сплитер и снадката за LAN-а. Накрайниците ги увиваш с изолирбан и пристягаш, сплитерът го омотаваш плътно в найлон. Гледай поне 3-4 см да е вкопан на дълбочина. Поне при мен не оказа влияние на качеството на сигнала. Това много зависи и от силата на самия сигнал от кабеларката. Сага съм с цифриви приемници и картината е идеална. :)
А ако се беше сетил да вкараш и едно гофре , цена нямаше да имаш! Не знам по каква причина , но коаксиалните кабели променят свойствата си и някои програми започват да стават на снежинки (явно затихва на определени честоти) Тогава е необходима смяна на кабела, Какво ще направиш тогава? Пък и не се знае след някоя година какви оптични кабели ще се налага да прекарваме !
ecotronic - специалист
Inch HIgh написа:
Хмм, а тогава как да направя?
Не съм наясно с материята, но съм виждал във входовете много сплитери от кабеларките, двойни, тройни, висят от стените...

Някаква идея?

Да допуснем, че имаш 4 приемника. Ако имаш 1 външен тунер (примерно сателитен приемник) и да пуснеш отделни кабели до всеки телевизор пак няма да можеш да гледаш различни програми на различните телевизори. Ако обаче ползваш тунерите на отделните телевизори, като селектиращи програмите устройства, тогава няма проблем да си направиш окабеляването със сплитери. По отношение на цифровата телевизия е същото. Ако телевизорите са с цифрови тунери, можеш да ползваш мрежа от сплитери. Ако обаче ползваш външен конвертор от цифров към аналогов сигнал, тогава пак и да пуснеш отделни кабели към телевизорите, пак ще гледаш едно и също.

Накратко:

Ако ползваш тунерите на телевизорите за да избираш каналите, можеш да ги свържеш със сплитери.
torbalan - Дървен философ
тегли отделни кабели до всяка стая...
не ги разклонявай в стените - ползи няма никакви, а с течение на времето само неволи може да си докараш...

Тема "Как да разклоня коаксиалните кабели в стените?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: