Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Inch HIgh - помощник
Така направих и аз.
От всяко помещение пуснах по един коаксиален и по два STP Cat7 кабели към кутия в общия коридор.
Включително от терасата, същата двойка върви успоредно. От входа пак двойка към кутията в коридора.
А допълнително в същата кутия пристига и телефонен кабел за DSL евентуално от знаете от кого...

Кутията в коридора ще е нещо като сървърен шкаф, със сплитери, суичове, модеми и тн.

Fender_str:
Лан-а и коаксиалния не трябва да вървят заедно със силовите кабели, после дали ще е сплитер, таб или каквото и да е, НЕ ГО ЗАМАЗВАЙ В СТЕНАТА!!! ...
Знам, че не е добре комуникационните кабели да вървят в комплект с токовете, но в момента нямам друга алтернатива...
Исках и гофра да сложа, както му е реда, но ... пак от липса на място ....
Дайте ми предложения, какъв е стандарта когато се вкопават в стената?
Какви са хубавите коаксиални кабели?
Тани - модератор
Inch HIgh написа:
Така направих и аз.
От всяко помещение пуснах по един коаксиален и по два STP Cat7 кабели към кутия в общия коридор.
Включително от терасата, същата двойка върви успоредно. От входа пак двойка към кутията в коридора.
А допълнително в същата кутия пристига и телефонен кабел за DSL евентуално от знаете от кого...

Кутията в коридора ще е нещо като сървърен шкаф, със сплитери, суичове, модеми и тн.

Fender_str
Знам, че не добре комуникационните кабели да вървят в комплект с токовете, но в момента нямам друга алтернатива...
Дайте ми предложения, какъв е стандарта когато се вкопават в стената?
Нямаше ли да ти е по-евтино и да имаш по-голям а свобода за в бъдеще ако беше пуснал само гофрета. После може и оптичен кабел да си прекараш ако е необходимо! Или кой знае какви стандарти ще има след време!
Inch HIgh - помощник
Имаш право, но това сметнах за достатъчно към момента, а и лично за мен телевизията не е от решаващо значение, по скоро нета ми е от жизнена важност, :)

Както вече писах, лан кабела е Cat7, 1000MHz, и даже някъде четох, че по него можело да се пусне телевизия и телефон, но за мен беше по-важна изолацията му.
Вярвам, че след като всяка двойка е със самостоятелна ширмовка, а допълнително има и стоманена оплетка няма да се влияе от околните кабели.

Факт е, гигабитовите мрежи са стандарт, по нататък ще сложа във шкафа 16-port, 10/100/1000 Switch.

За сега ще остана с 3Com OfficeConnect 16Port Switch и D-Link DI-604 ADSL Router 4 Port, които за момента смятам за абсолютно достатъчни.
За безжична мрежа още обмислям варианти с наличните устройства.
velas - специалист
Inch HIgh написа:
Какви са хубавите коаксиални кабели?
Ела, ще ти дам мостри на хубави външни и вътрешни RG6-кабели. Ама първо звънкай, че съм по обекти.

Проблемното при успоредното "вървене" на силови и комуникационни кабели е индукцията създавана от силовите кабели. Оплетката на LAN-a не се ползва, докато оплетката на коакс. кабел също си е тоководеща и устройствата на двата края започват да се шашкат. Демек трябва шармовка на целия кабел (двойна оплетка)...а те са доста по-скъпи...
vk - специалист
ArturDent написа:
Inch HIgh написа:
Мислех, че в самия сплитер има нещо като усилвател, а не е само разклонител на кабела...
Само си мислиш. За да има усилване на сигнала ти трябва допълнителна енергия, демек захранване.
Ето какво намерих в каталога на Triax-indoor multiband amplifers (http://www.triax.com)
Имат си захранване от контакта
Изображение внася ги http://www.leosat-bg.com
Fender_str - специалист
Няма обратен канал, което по принцип не пречи ако няма да се използват услугите му! И още веднъж един усилвател както може да подобри картината така може и да вкара серизони смущения!
velas - специалист
За какво му е обратен канал?!?... :lol:

Усилвател ще му трябва едва след като разбере какъв сигнал ще му пуснат от кабелната. Един хубав сплитер няма да му намали сигнала с кой знае колко...

П.П. В момента имаме в наличност IFA 219. Останалите с поръчка.
Inch HIgh - помощник
Преди да замажем всичко, взех генерално решение да махна канелите за телевизия и нет от канала със силовата инсталация и да ги пусна по земята, в ъглите, зад первазите, като предварително положа кабелни канали.
Работата ще е двойна, но поне няма да ме е яд като гледам телевизия на снежинки. :?
Fender_str - специалист
leosat varna написа:
За какво му е обратен канал?!?... :lol:
Затова защото може и да реши да си пусне интернет по коаксиала!
bulhomes2 - майстор
Да кажа първо, че меко казано ме разбихте. Имам тъй да кажа 3 имота - "вкъщи", "на вилата" и на "недостроената вила" (да си не помисли нчкой, че се хваля - споделям опит). В работещите ("вкъщи" и "вилата") съм прекарал коаксиални и ЛАН кабели от централна точка до всяка стая (с усилватели за кабелна, купени от самата кабелна). LAN почти не ползвам, защото и на двете места са рутери (хем жични, хем безжични и е ясно, че жичните са само за настолниПС). Сещам се, че някога "гуру"-то ми по компютрите викаше да си прекарвам и по 2 (ДВА) телефонни кабела до стая. Добре, че се направих на улав...
Та мислех на новата вила да не вкарвам Lan кабели (освен до рутера естествено), ама тук виждам други съвети????

Тема "Как да разклоня коаксиалните кабели в стените?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: