Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
СПЕШНО!!! Здравейте! Вчера вечерта си залях led телевизора с (чиста) вода, докато не работеше, а беше в стендбай (включен само в контакта). Веднага го изключих. Той е lg 29mn33. Водата не успя да попадне в телевизора отзад, а само отпред по екрана като влезе малко в разстоянието между самия екран и рамката. Опитах се да подсуша всичко включително и това място (занимавах се около един час). Искам да попитам дали има някакви платки или нещо, което може да изгори или да се окисли там (под предния панел точно под самия екран)? Много се притеснявам и дано да обяснявам ясно. Днеска цял ден е бил на не много силно слънце и въздух и не смятам да го пускам поне една седмица. Исках да попитам и дали трябва да го занеса при специалист да го почисти преди да го пусна? Благодаря предварително!
ivanovbg - майстор
Според мен още днеска е трябвало да го занесеш. :?
vlax - майстор
Добре дошъл
И не мисли ,че като викаш по-бързо ще ти се отговори.
Вече и телевизорите ли започнаха да се номинират? :-D
Както обясняваш не е трагично толкова положението.
Най-добре дай някой лев да се отвори и почисти ако се наложи.
lecki - специалист
vlax написа:
Както обясняваш не е трагично толкова положението.Най-добре дай някой лев да се отвори и почисти ако се наложи
Или го остави няколко дена да си почине (да не е включен в контакта и без да го заливаш)
и би трябвало да няма проблеми ако достатъчно бързо си му изкарал щепсела.
От автора:
Главно имах предвид с темата да попитам дали някой, който разбира повече, ще ми каже дали има някакви платки или нещо такова, което да се окисли или като цяло да се развали от влагата. :) Иначе благодаря и на другите отговори, макари написани малко грубо... :) Също така, ако има такива рискови платки, дали трябва да се носи при специалис, или ако си изсъхне на слънце и въздух ще оправи? ;)
zaioristu - напреднал
Остави го няколко дни без да го включваш.
Draganov - специалист
stoicho0123 написа:
От автора:
Главно имах предвид с темата да попитам дали някой, който разбира повече, ще ми каже дали има някакви платки или нещо такова, което да се окисли или като цяло да се развали от влагата. :) Иначе благодаря и на другите отговори, макари написани малко грубо... :) Също така, ако има такива рискови платки, дали трябва да се носи при специалис, или ако си изсъхне на слънце и въздух ще оправи? ;)
Обикновено на рамката са платката на фотоприемника за дистанционното и платката със сензорните бутони за управление на телевизора.Не мисля,че може да е станало нещо фатално с телевизора.Ако имаш смелост,развий рапидките които са по периферията на телевизора отзад,така че рамката леко да се отдели (в долния край на ТВ е достатъчно) и остави да изсъхне или издухай със сешоар,но поне от половин метър,да не прегрееш панела(екрана).
romanpm - майстор
Draganov написа:
stoicho0123 написа:
От автора:
Главно имах предвид с темата да попитам дали някой, който разбира повече, ще ми каже дали има някакви платки или нещо такова, което да се окисли или като цяло да се развали от влагата. :) Иначе благодаря и на другите отговори, макари написани малко грубо... :) Също така, ако има такива рискови платки, дали трябва да се носи при специалис, или ако си изсъхне на слънце и въздух ще оправи? ;)
Обикновено на рамката са платката на фотоприемника за дистанционното и платката със сензорните бутони за управление на телевизора.Не мисля,че може да е станало нещо фатално с телевизора.Ако имаш смелост,развий рапидките които са по периферията на телевизора отзад,така че рамката леко да се отдели (в долния край на ТВ е достатъчно) и остави да изсъхне или издухай със сешоар,но поне от половин метър,да не прегрееш панела(екрана).
+ :2thumbs:
Draganov, благодаря за изчерпателния отговор. Едва ли ще го отворя, но ще го суша 4-5 дни поне. :) Всичко хубаво ви(Draganov, romanpm) желая! :D
ivanovbg - майстор
В момента мене има един давен Опел Астра Н. Веднага му махнали акумулатора и е съхнал 3 месеца :lol: :lol: :lol: Сега чака новите компютри и инсталации- целите са окислени, писти и пинове има невъзстановимо изгнили. Здрави са само на двигателя и на АБС-а щот са херметизирани. Ако бяха ми го докарали опела веднага щеше да е къде къде по евтино, но със съвети от форуми става скъпо. Над 4000лв му се връзва с втора употреба. :wink:

Дано не си намокрил някоя платка вътре, че само чакане е много вредно. Верно е че е съвет който най много ти изнася, но...Ефекта от непочистена вода може да се отрази след месеци.
:partyman:

Тема "СПЕШНО!!! Залях си led телевизора с вода!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: