• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vlad4o1 - напреднал
Здравейте,как се прави лед осветление с луни?Трафче ли трябва само и ако не как че,досега не сум правил.Мисля да сложа 5 6 луни в кухнята,за основно осветление но не съм правил досега с леда само с 12 вата обикновенни луни.Та дали схемата е същата?Мерси предварително.
shadow__01 - майстор
Има LED лунички на 230V има и на 12V. Тези на 12VDC искат трансформатор (например като този https://www.google.bg/search?q=%D0%B7%D ... B390%3B390)
ditronix - специалист
И са по-издръжливи 12 волтовите. Същата работа като с халогенките. Само имай пред вид да свържеш трафа към ключа за палене/ гасене, а не луничките.
lecki - специалист
Наскоро го правих това упражнение, на 12В луничките които бяха по магазините имаха голяма
насоченост около 40 градуса, изборът при 230 В е много по-голям, аз сложих 230В/3 Вт с неутрална бяла (4500К)
120градуса и се получи перфектно.
Сега ще трябва да слагам и в баните че не знам от къде ще си търся на 12В същите (или поне да са на 120градуса) :sad:
vlad4o1 - напреднал
Горе долу да ме ориентирате на 12 v и трафа общо колко пари да си отделя нещо по скромно искам без да се изхвърлям?
lecki - специалист
Трафовете почват от 20 и няколко лева за 20Вт, луничките са около
10лв. (по-скъпи са 12В).
Да получиш равномерна осветеност търси със 120градуса насоченост, за температурата
сам си преценяваш - гледаш, сравняваш мислиш :?
vlad4o1 - напреднал
lecki написа:
Трафовете почват от 20 и няколко лева за 20Вт, луничките са около
10лв. (по-скъпи са 12В).
Да получиш равномерна осветеност търси със 120градуса насоченост, за температурата
сам си преценяваш - гледаш, сравняваш мислиш :?
какво имаш предвид за температурата?Монтажа е на гипскартон а на 7 8 см е панелата.много ли се нагряват луните?
hidrazin - майстор
Не тази температура бре. Става дума за цветната температура.

Изображение

:partyman:
ditronix - специалист
Ако минеш на 12V вариант, купи си захранване от някой сервиз за видеонаблюдение. За 20-25 лева ще си вземеш читаво импулсно захранване 60W- тоест 5А. Те предлагат свестни адаптери, защото сами ги монтират и не им е кирия да слагат боклуци. Там дето продават лунички захранване не вземай, освен ако е в метална кутия, капакът е един алуминиев, надупчен. Не знам как да ти го обясня.... Не ми се търсят снимки. Останалото е шит. За луничките- температурата, която се споменава е т.н. цветна температура и характеризира оттенъка на светлината. Общо-взето 3000-3500К е светлината на обикновените лампи- жълтеникавата, 5000-6000К е т.н. дневна светлина- бялата. От там нагоре става синкаво-синьо че до зелено.....
vlad4o1 - напреднал
Май вече размислих за 12А луни може да са по дълготрайни, но 220 лед луни ми се струва по лесния вариант, за човек който не е много компетентен по въпроса.Димер нали може да сложа на тях, и инсталациятя е елементарна мисля.На 1 кръг ли да свържа 8 луни или на 2 ?И свързването мисля с лустер клема да стане нали така?
  • 1
  • 2

Тема "LED Осветление с луни как ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: