• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
piron45 - майстор
dadko написа:
Може да го продаде и с парите да си купи нов- новиничък бойлер.
Това ще е голяма грешка.Новите са с хартиени водосъдържатели, дори и неръждаемите. Всичко е китайско. Да си купи нов обикновен значи да си купи проблеми и смяна на бойлер на всеки 5-6г.
Моят е нов неръждаем /продават ги с фланци от черно/, но преди да го кача на стената му смених фланеца с неръждаем, нагревателя и цялото ел оборудване. Вече 5г не е мръднал.
FM STEREO - специалист
Трябва му един възвратен клапан,термостат,термична защита,превключвател на нагревателите, глим лампа указваща нагряването на водата и квалифициран ел.техник да монтира всичко това и бойлера заспива! :partyman:
sir_kolew - специалист
здравейте извинявам се но ме нямаше няколко дни До бойлера възвратния клапан го няма да но винаги стои топлата вода отворена на мивката която го играе такава роля знам , че не е редно но предпазна мярка за момента Иначе мисля да приема препоръките ви и да дам пари на техник да оправи цялата верига отколкото да закупя нов бойлер понеже честно казано не знам на кой да вярвам много коментари тук ме засилиха към стария който видяхте отколкото нов въпреки , че и аз вече се чудя дали да се дадат около 200 лв. за бойлер или не знам колко ще струва цялата тази работа по този да се направи да работи като нов с всичките тези части който се нуждае затова и попитах тук Иначе казана е неръждавейка правена е за подарък на дядо ми както казах от негови работници и виждате колко год не е мръднало , има и друго водата където е бойлера е от стария водопровод който има супер разлика с новия предвид другия апартамент в който имаме пак бойлер на доста време , когато чистиха този и другия разликата беше осезаема , адски много боклуци кал и т.н а този тук за 3или 4 год имаше едва половин шепа боклук дори и толкова нямаше , ако трябва ще направя още някоя снимка да дадете мнение иначе ще запиша всичко като части което сте ми препоръчали и ще го дам на майстора който го направи предния път и да ми каже какво ще струва в крайна сметка Благодаря отново !
Andri01 - майстор
Щом е неръждавейка: ново дъно/ от същия маТриал/,чарколаци и майстор. Обаче виж как е и изолацията му. Ако е тъничка-понапълни малко изолационна вата вътре. А иначе : "Елдом" 80л. ,емайлиран, 3Кв. 205 лв.
sir_kolew - специалист
ако този елдом е ОК добре но ако наистина не става за след 5 год...

защото когато се замисля , и видях колко неща трябват за този и като платя на техника едно 30 40 лв. и части около 50 според мен може и малко повече и то стават колкото за този кажи речи с разлика от 50 60 лв. примерно защото отвън ключа е въртящ се а не е само ОН ОФФ , и за мен ако се прави както трябва , ще е със таймер или със това да си работи нон стоп защото ще се ползва постоянно а не като сега да работи 1 час и да спре да се изкъпеш и пак после да няма топла вода затова попитах за мнение кое е по добре Благодаря отново !
mironcho - специалист
Нов бойлер 80л с неръждаем казан клони към 400лв. Щом твоя е изработен по поръчка то би трябвало да е от доста по-дебела ламарина от тази на бойлер от магазина. Вярно, че не няма сертификат да е минал тестове под налягане в заводска лаборатория, ама за 20+ годишен съд това едва ли е от значение.
Мисля, че ако автоматиката и защитните елементи са свестни и монтажа е изпълнен прилично е по- добре да запазиш тялото.
Както са ти писали по-напред - ново дъно, останалите чаркове и техник.
Имаше тема във форума какъв да е нагревателя и как да се изолира от казана, как да е поставена анодната защита, защото има електрохимични ефекти на корозия, когато казана е неръждавейка и нагревателя си отива бързо. Потърси я.
Спокойно можеш да оставиш само един нагревател 2kW и да се сложи ключ On-Off, а не многопозиционен.

Таймера не го включвай в сметката на самия бойлер. Можеш да го сложиш в отделно малко табло близо до таблото с бушоните (или в самото табло). Ако оставиш да работи само един нагревател 2kW може да си спестиш допълнителен контактор след таймера. При мен е с един китайски боклук повече от 10г и релето му е още живо.
... Това за таймера е малко извън темата до тук. Възстанови бойлера, после ще го мислиш.
Последна промяна от mironcho на чет апр 09, 2015 11:21 pm, променено общо 1 път.
MamaMy - майстор
sir_kolew написа:
ако този елдом е ОК добре но ако наистина не става за след 5 год...

защото когато се замисля , и видях колко неща трябват за този и като платя на техника едно 30 40 лв. и части около 50 според мен може и малко повече и то стават колкото за този кажи речи с разлика от 50 60 лв. примерно защото отвън ключа е въртящ се а не е само ОН ОФФ , и за мен ако се прави както трябва , ще е със таймер или със това да си работи нон стоп защото ще се ползва постоянно а не като сега да работи 1 час и да спре да се изкъпеш и пак после да няма топла вода затова попитах за мнение кое е по добре Благодаря отново !
Ами щом 50-60 лв е разликата с новия, дай да ти ги дам и да взема тоя, пък ти ще си купиш нов. :-D
Много се кефя някой като го раздава ларж.
sir_kolew - специалист
Никой не е казал , че го раздавам ЛАРЖ ! просто питам като нормален човек отделно искам и темата да стои за може би и други хора като мен както и аз съм чел теми от предни постове на хора със сродни проблеми. Исках да попитам и друго за ватата на бойлера най вероятно като се свали да се оправи всичко по него ще се отвори и да се сложи и вата друга нова ,отделно исках да попитам има ли и вариант да се изшкурка със виброшфлайф примерно външната облицовка и да се направи с една хубава бяла боя която да не пожълтява Нужните консумативи който са ще ги говоря с майстора и ще видя какво ще ми препоръча и може да драсна ако имам колебания и какво ще ми каже Понеже видях , че има емайлирани което пак уж се води неръждавейки бойлери по около 200 лв. затова то казах дали е по добре да се занимава да се оправи този или не а не да съм ларж пак казвам За мен темите из форумите са за идеи и съвети а не да се заяжда или да се чуди какво да каже просто от този тип ! БЛАГОДАРЕН СЪМ на всички със съвети и идеи и ще ги послушам !
mironcho - специалист
Емайлиран значи, че е покрит с някаква стъкло-керамика. Най-популярно - прилича на покритието на стара тенджера. Идеята е да пази казана от водата, за да не ръждясва, но както се досещаш не е вечна, след време се цепва някъде и ръждата тръгва.
Неръждавейката няма покритие, може малко да е посивяла тук-там и толкова. Нея ръждата също я яде ама мноОого по-бавно от обикновената черна стомана. Периода на корозия е значително по-дълъг и за нормалната човешка практика може да се смята, че не "ръждясва".
hidrazin - майстор
По принцип като видя някъде в този форум тема дето има в заглавието думата СПЕШНО ми става много СМЕШНО.
Ама тъй като се оказа че темата не е спешна (както винаги, щото иначе щеше да си извика някой да му го направи) , мога и аз да се изкажа.
Имам същия бойлер. Ламарината (неръждавейка) е дебела колкото ламарината от немски каси (много дебела).
Тези неръждаемите (истинските неръждаеми) от магазина са със стени като хартия в сравнение с твоя.
Твоя и моя ще изкарат и идните поколения. Сега за тези другите от магазина:
1. Това "керамично" покритие не означава нищо друго освен емайлиран. Просто звучи супер, хипер ... смешно.
Просто бойлера е емайлиран като някоя стара тава на баба ти. После се пука, корозира и пробива.
По-нагоре mironcho го обясни.
2. За ватата. Новите изстиват много по-бързо. Горчив опит с някакво Теси. Не мое да стои топло до следобед. Не си барай ватата на бойлера.
3. За боята. Боя бойлер не прави. Ако чак толкова си навит, има решения.
- сваляш старата боя с автосмивка - това с което свалят боята по колите
- миеш и грудираш
- боядисваш с авто боя. Днешно време не са скъпи и няма да пожълтее.
- нищо не боядисваш и облепш с някакво фолио
- скриваш бойлера под картон (гипосокартон)
4. Добър съвет - сложи си неръждаем фланец със неръждаем нагревател. Другото не барай.
Ако не се оправяш с тоцците - обади се на приятел, комшия ... или сервиз.
Няма да ти одерат кожата... Ако са свестни де. Питай предварително за цена.
:partyman:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

Тема "Спешно питане за бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: