• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
velas - специалист
Така е, но:

-като изгори/прекъсне трафа, цялото осветление се гаси;
-при по-голяма дължина на кабела, напрежението пада драстично;
-винаги трябва да се съобразяваш със захранващата мощност и трудно ще се заменят едни лунички с други (по-мощни)

Всъщност то всички ЛЕД осветления си имат самостоятелни захранвания и работят на ниско напрежение. Кабелче, клемичка и готово. :) Разбира се, трябва да се внимава!
lov - майстор
leosat varna написа:
Айде бе!... Явно не си влизал в производствени цехове, машинарии, тунели и пр. съоръжения... Навсякъде се използват/ха/ крушки с цокъл "байонет".
Колко такива съм сменил...ти едва ли си виждал...още ми се намира някоя друга крушка.
Ей на и википедия е съгласна.
То добре си сменял и си виждал няма лошо. Дай и да не се мерим кой колко повече е виждал че не се знае. Но имай едно на ум че стандартите в други държави може са различни.Света не се върти около България а точно обратното. Така че и да ми навираш wikipedia не значи че си прав. Повярвай ми стажа ми в тази област е доста повече от четвърт век па ми се и случвало да пообикалям света и да поработвам и там. :lol: И аз в началото съм изпадал в конфузни ситуации щото мислех че всичко мога и всичко знам. Човек се учи цял живот.
Та на мен като ми се наложи да питам за сателити ще се обърна към теб защото това е твоята област на знания.
velas - специалист
А енергетиката и ел.обзавеждането ми е образование и бивша професия и бизнес...питай патило... :lol:
В поста ти съм разбрал, че отричаш за типа на цокъла.
Добре, мир :partyman: . В по-горния пост не съм уточнил, че имам в предвид стандарт в България. Все пак тук живеем. Дали е стандарт в Англия или Зимбабве...малко ни топли.
lov - майстор
Мир да има иначе щях да те захапя за онова щепселче с трите пера от другата ти тема. :lol: Да те питам къде го има по нашите стандарти. :? Щот знаеш ли колко съм псувал че не мога да си включа зарядното на телефона. Бе на външен вид еднакво ама перата с много малка разлика в разстоянието между тях. Или пък леглото дето влиза щепсела едно такова изчанчено ама пак с малко колкото да не влезе. А да го е*а нали сме в европа и с единен стандарт. Та много ядове съм брал на тая тема да не говорим че все още се ползват и разни остарели неща и най интересното е че се намират по магазините им различни преходи за тях. Меко казано пълна лудница на тая тема.
velas - специалист
Е, той щепсела и контакта ще ги женя за фурната и плота...нема мърдане по чуждо... :lol:

А на теб май ти трябва нещо подобно.
Изображение
lov - майстор
Със зарядното си реших кардинално проблема с две стари пипала от мултицет и ръчкам къде видя дупка. :razz:
nostradame1 - помощник
Здравейте колеги, имам въпрос,каква е разликата от трафа на 12в за луни и трафа на 12в за лед лента.Искам да сложа траф за луни на лед лента,заради размера най вече,защото тавана е затворен вече и съм ограничен с размерите на това което мога да вкарам в тавана.Лентата ми е 15 метра около 70- 80 вата едноцветна.
hidrazin - майстор
Не може да сложиш траф за луни на LED лента. Той има променливо напрежение на изхода.
Лентата си сака постоянно. Ще се наложи да потърсиш такъв дето може да вкараш.
И що първо правите и после мислите?
:partyman:
nostradame1 - помощник
еми щото така се случи инцидентно... както и да е
ще потърся тогава някъв траф с размерите на луна да мога да го вкарам някак
hidrazin - майстор
nostradame1 написа:
....ще потърся тогава някъв траф ...
С траф пак няма да стане. Трябва си захранване за LED ленти.
Такива дето ще минат през дупката има колкото си искаш по магазините.
:partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "LED лунички 12V или 220V" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: