• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
solo5 - майстор
Justy написа:
На бакелитовите фасунги е написано 60 VV именно заради топлината. Смени я с порцеланова и слагай каквато си искаш :wink:
плафона на терасата ми е с 2 порцеланови фасонки на които пише max 60W, но си мисля че са ги писали наизуст
и 100W да сложа няма да има проблем (друг е въпроса, че не ми трябват 2х100W не ми трябват)
Leon - специалист
Турските пластмасови фасунги удивително докарват на вид на порцеланови!

п.п. Контактите също!!!

:roll:
naB4o - специалист
Виж и дали кабела ти не е много тънък, и той да не се претовари.
blv - специалист
Пусни една снимка да я видиме тая лампа. Ако е с пласмасов капак се обзалагам, че ако работи 10часа ще се разтопи. Виждал съм няколко разтопени от неспазена мощност. Имаш и друг вариант- светодиодни крушки, вярно китаиски ма за 8лв. и мощност под 10 вата -поне едно 10000 часа ще изкара.
ivok - специалист
Не е само въпрос на фасунга. Ако лампата няма откъде да се охлажда ще започнат да изгарят крушките, да се топят изолации, пластмаси и тн. Затова слагат 60W максимална мощност. То не става с една лампа да осветиш 100 квадрата.
Virtuozo - специалист
Голям дебат станал :) .Никой неможе да ти отговори на 100% какво ще стане.Слагай смело и първите 10 дни наглеждай как се държи фасунката,рефлекторчето и декоративното стъкло ако е пластмасово и ако за това време няма нищо притеснително значи надали ще имаш грижи.
Иначе и аз да споделя опит.Работата ми включва да сменям изгорели обикновени крушки 100 ватови понякога по 30 на ден вече повече от 5 години.Имаме едно место в една светофарна секция лампата свети постоянно ежедневно и денонощно.Секцията е за 70 вата а крушката е 100,няма никакво охлаждане а крушката е на 3 сантиметра от пластмасовото стъкло и фасунката не е нито бакелитова,нито порцеланова а някаква пластмаса и аз незнам каква :? Та въпросната секция вече си свети повече от 3 години и когато лампата изгори веднага я сменяме,демек никаква почивка а яко печка и няма проблем.
В къщи обаче едно тяло с крушка насочена нагоре за 60 вата с лампа 70 един ден гледам стъклото му станала една джонга :) искам да го махна...неможе :lol: дръпнах по силно и държача на фасунката се счупи та излезе.После се оказа че въпросната планка от нагряването се огънала и крушката от вертикална станала хоризонтална,при което опряла в пластмасовото стъкло,залепнала и го изтумбила.Ако нямаше кой да го види щеше крушката да си пробие път навън и да падне а като знам що за боклук е тялото можеше и да се запали проклетата пластмаса и да направи беля.
Тъй че на твоя въпрос еднозначен отговор неможе да се даде,но на няколко пъти ни са се обаждали от пожарната с думите "обадиха се граждани че еди къде си гори светофарна секция-ние я изгасихме вече но елате да си оправите уредбата че да не стане някоя катастрофа! " :-D
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за лампа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: