Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
Johny даде схемичка, какво повече е нужно, като дръпнеш напред и се усъвършенстваш, ще отвориш сервиз и пари ще почнад да падат :cool: :lol:
baretata_7_62 - специалист
Брат, не си струва да си губиш времето и да губиш времето на другите, дори и след 1 година да я оправиш с помоща на форуми и интернет, загубата на време енергия и усиля, ще ти струва колко 5 нови крушки. Като си купуваш нова си земи от тези по 15-20лв. немски, високо ефективни и надеждни, демек 10-15 години живот. Слагай си енергийно ефективни лампи там кадето работят повече часове или там кадето повече ще се използват. Иначе си зимай от тези по 40 стотинки. Може да харчат повече, но ниската себестойност компенсира този недостатък :)
ditronix - специалист
Браво, baretata_7_62, щом оценяваш година труд-независимо какъв- на стойността на 5 (пет!!!) крушки! И ако може да ме светнеш от де си вземаш крушки с по 20 години живот-идея нямаш каква ракия ще черпя :-D
baretata_7_62 - специалист
:) Не е независимо какъв, а просто блуждаенето в нета, между другото блуждаенето в нета е доста голям проблем на много хора по света и ако се сведе до минимум, света ще заживее по добре. Абе 20 години не, ама така пише на етикетчето, 5 години гаранция или 15 години живот по 3 часа на ден работа или 500 000 цикла вклч. изклч. :) А имай впредви, че разбирам от ракия и ше трябва да извадйш от най-хубавата :)
velas - специалист
bikerider_ написа:
Питам как евентуално мога да си възстановявам подлежащите на ремонт крушки, не къде и по колко лв. се продават нови. :-D
Явно не си разбрал смисъла на отговора ми.

Преди да ти се дават съвети в тази материя, кажи на колко си години. Имаш ли жена, деца?

П.П. Енергоспестяващите крушки не подлежат на ремонт!
ditronix - специалист
Барета,ракията ми е само от най-хубавата :-D Друга нямам. Дай снимка или поне марка,тия 5 години гаранция и особено 500 000-те цикъла цък-мък направо ме шокират!
Neno Er - специалист
Не се занимавай с глупости.
Ако има почерняване, тръбата е сдала.
Послушай Стефанов. Използвай електрониката за захранване на луминесцентна тръба.
Аз съм го направил и работи.
stiv1961 - майстор
Neno Er написа:
Не се занимавай с глупости.
Ако има почерняване, тръбата е сдала.
Послушай Стефанов. Използвай електрониката за захранване на луминесцентна тръба.
Аз съм го направил и работи.
А някаква схемичка :? , че и аз имам няколко изгорели а имам отделно пури 40 W?
sstefanov - майстор
Схемата е елементарна - вместо жичките на изгорялата лампа свързваш изводите на пурата.

Тема "Енергоспестителна крушка и ремонт?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: