• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
silent - майстор
Май това ще излезе най вярното....
Lutchezar - майстор
Някъде бях писал, всички казина имаха генератори, като ги изпозатвориха в началото на пандемията явно си търсят нови стопани. Понеже от нашето стълбище се виждаше един такъв имам само визуална представа какво и как беше свързано, идеята ми е че някъде има специалисти които ги поддържаха и на всички тези въпроси биха отговорили еднозначно. Давам само идея къде да се търси. Махнаха генератора, много отдавна, ако знаех щях да снимам някоя табелка и кабелите...
Шопе, няма нужда от толкова усложнения.
Споделям моето решение. Знаеш кога си купих малкият генератор и защо.
После доразвих нещата.

Осветление, интернет, телевизия, хладилник, контролери солари, Газ, пелети, печки, помпи......всичко е заедно на един кръг, вързани към 700W хибриден ЮПС.
Спира тока, аз съм на линия- акумулаторът е достатъчен за около час пълно натоварване. През това време мога да вържа малкият, 700W генератор, същият като твоят, да захранва ЮПСа, вместо мрежа, както и да зарежда акумулатора. ЮПСа е годен за работа с генератор.
Направил съм си генераторчето да работи на пропан- бутан.
https://photos.app.goo.gl/pbxGqgSemQaEvAbp8
Освен това.....
https://photos.app.goo.gl/kx2UkH9LG2peUAMc6
Интересното е след 30та секунда. 3500W на бензин, 3100 на пропан- бутан.
Вече ги няма, но нещо подобно е напълно достатъчно за два етажа и половина.
Истинска синусоида, не се притеснявам за техниката у дома.
Освен туристическата, имам още две бутилки по 11кг, имам и Газ, по тръбата, както и изведен кран за домакински нужди. Никакъв проблем не ми е да настроя големият генератор да работи на метан. Имам и изпарител, който работи на двата газа.
Hoвoceлckи - майстор
И какво е положението със заземяването след ЮПС-а?
silent - майстор
Не знам шопа какво е поръчал но днес събрах автоматиката от линка на хидрата ...бачка перфектно....единствено добавих две релета едно след друго...първото да върне захранването към мрежата 30 сек след идване на тока и второто да изключи генератора след още 30сек....хубаво би било интервалите да са малко по-големи ма такива релета имах....и още нещо ats e по висок от предпазителите и не се събира без рязане е апартаментна кутия....
hidrazin - майстор
нед авг 21, 2022 8:28 amkozl написа:
А в зелените клеми какво трябва да се свързва?
Прикачен файл:
ATS-1.jpg

Имаш и NO и NC независими контакти които може да използваш за каквото ти хрумне.
Примерно за палене на генератор...
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
нед авг 21, 2022 4:35 pmsilent написа:
Не знам шопа какво е поръчал но днес събрах автоматиката от линка на хидрата ...бачка перфектно....
То за бачкане си бачкат повечето инсталации правени от колеги фаянсаджии :-D Теоретичните постановки, нормативните изисквания, реалните ефективности по местоназначение, цена, смисъл изобщо ... Нищо не гарантира 100% безопасност. Понякога се оказва опасно да се ходи по тротоара даже в слънчев ден ... даже с каска, та и с бронежилетка ... дори у нас. Бачка си и колата (макар и със същия проблем) след като в сервиза за пореден път са ми сменили нещо, което скоро е сменявано ...
______
Когато на един двигател навивка му пробие на корпус, веднага се праща за пренавиване. Тук (някои в сайта) препоръчват на генератора да се "предизвика" принудителен пробив ... за безопасност. "Да отидел токът в земята" :shock: А не мрат проклетите птици при положение, че под краката им по жиците тече ток, който не отива в земята. Не съм чул и в самолетите, и в корабите да возят саксии със земя, та опасният ток да се вкарва там. Може би корпусите са им пластмасови?
MamaMy - майстор
:prayer: :prayer: :prayer:
Най-великия електротехник в държавата се изказа. Попивайте мъдрост всевишна и се дръжте за кабелите с две ръце. Той тока също слуша изцепките на повярвали си електричари и няма да ви закача. Те правилата за безопасност са само ориентировъчни и за балъци. Вече съм убеден, че фаянсаджии могат да направят и читава инсталация ако спазват правилата. На баш всезнаещите електричари това никога няма да им се случи защото са над всякакви правила.
Andri01 - майстор
На корабите има саксии с пръст,но те за цветя. Там тока е послушен и си ходи където трябва. Ходи си по ТОКОалеите, не минава във буслентите,... :partyman:
нед авг 21, 2022 12:55 pmHoвoceлckи написа:
И какво е положението със заземяването след ЮПС-а?
Мануалното не сочи никакво подобно положение.
Преди да попиташ не бях се замислял, съвсем основателно.

Някога, съвсем невръстен електротехнически, направих проста автоматика за осветление на 12в. Това кога имаше режим на тока. Милисекундите се определяха от пружината на контактора.
Към момента, не мисля, че е необходимо нещо повече, та чак сам да се пали, да разделям кръгове и т.н.
Ако ще се прави, нека е тотал резервно захранване.
За къща, дом.....не ми се струва оправдано.
Ако станат толкова зле нещата с електроенергията, по скоро ще се върнем 100 години назад. Качета с осолено месо, зимници под земята, прясно месо в кочината...
Не го вярвам, дано не се налага!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на нед авг 21, 2022 8:45 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Свързване на генератор към ел. инсталация на къща. Въпроси." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: