• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ky-kyy - майстор
нед авг 21, 2022 8:12 pmHoвoceлckи написа:
А не мрат проклетите птици.....
Селски, селскиииии......

Прикачен файл:
12.jpg
12.jpg (60.17 KиБ) Видяна 734 пъти
Селския знае, не го мисли, ами запиши опреснителен семинар, че може ти е изветрял градуса (Ампера)!
ky-kyy - майстор
Прикачен файл:
13.jpg
13.jpg (99.73 KиБ) Видяна 710 пъти
Hoвoceлckи - майстор
нед авг 21, 2022 8:22 pmMamaMy написа:
:prayer: :prayer: :prayer:
Най-великия електротехник в държавата се изказа. Попивайте мъдрост всевишна и се дръжте за кабелите с две ръце.


Ммм, да. Ако падате и преди срещата със земята прелетите покрай електрически проводник, по-добре си паднете на земята, от колкото да изгорите във въздуха, хващайки се с две ръце за жицата :wink: То земята винаги си е по-безопасна :supz:
Какво казва науката, при развързан ЮПС от мрежата и подвързан към генератор.
Къде да се държим по напред- за Земята, за жицата, за масата или за корема?
silent - майстор
нед авг 21, 2022 8:12 pmHoвoceлckи написа:
нед авг 21, 2022 4:35 pmsilent написа:
Не знам шопа какво е поръчал но днес събрах автоматиката от линка на хидрата ...бачка перфектно....
То за бачкане си бачкат повечето инсталации правени от колеги фаянсаджии :-D Теоретичните постановки, нормативните изисквания, реалните ефективности по местоназначение, цена, смисъл изобщо ... Нищо не гарантира 100% безопасност. Понякога се оказва опасно да се ходи по тротоара даже в слънчев ден ... даже с каска, та и с бронежилетка ... дори у нас. Бачка си и колата (макар и със същия проблем) след като в сервиза за пореден път са ми сменили нещо, което скоро е сменявано ...
______
Когато на един двигател навивка му пробие на корпус, веднага се праща за пренавиване. Тук (някои в сайта) препоръчват на генератора да се "предизвика" принудителен пробив ... за безопасност. "Да отидел токът в земята" :shock: А не мрат проклетите птици при положение, че под краката им по жиците тече ток, който не отива в земята. Не съм чул и в самолетите, и в корабите да возят саксии със земя, та опасният ток да се вкарва там. Може би корпусите са им пластмасови?
Само табло събрах ...тепърва ще закачам генератора...чакам спецовете да се рзберете...
Ал_ - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Ако станат толкова зле нещата с електроенергията...
За мен лично темата е актуална и интересна и без подобни сценарии. Вярно, напоследък пооправиха мрежата, но само допреди година по бурен порив на вятъра на вилата водеше до спиране на тока за час, два, три. Да не говорим за братята римляни, които за една оставена навън резачка прецакаха таблото на енергото само за да спрат камерите. Е, забравиха четирикракия, който цяла седмица след това ми се фръцка с парче от гащи, но все пак...
hidrazin - майстор
И в тая тема явно не мое да минем без:
- “ВЕЛИКИЯ” електротехник
- ВЕЛИКИЯ спамер
А относно четирикраките любимци - стават да плашат гаргите (и тъмнозелени такива).
Никакъв чеп не пра’ят при тези които действително ще ви оберат.
И са елементарни за “деактивиране”.
Нещо което няма как да се случи при читав СОТ.
А т’ва не пречи да имате илюзията че помияра ви пази от ИСТИНСКИ крадци и обирджии…
Късмет по завоите.
И най-важното троловете (като тези дет си ги знаем) да не отклоняват темата.

:partyman:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Свързване на генератор към ел. инсталация на къща. Въпроси." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: