Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mumar - специалист
Момчета имам питанка, ако можете помагайте!
От снощи печката ми- Горение- не може да се изключи.
Ползвала съм фурната и 1 котлон и като изключих всичко, лампата за контакт продължава да свети.
Не ни удря ток, не изскача бушона, и нищо не грее/за 2 часа след това/, ползвахме и техниката на наместване на ключовете, но и там нямаше ефект
Е, изключихме я централно :-D , за по- сигурно
Но все ми се струва, че не е редно да е така
Как да открия проблема?
Interceptor - напреднал
Обърнете щепсела на 180 градуса.
Ако проблема продължи проверете заземяването (зануляването) на печката и контактите.
Успех.
fikata - майстор
Interceptor написа:
Обърнете щепсела на 180 градуса.
Ако проблема продължи проверете заземяването (зануляването) на печката и контактите.
Успех.
.
Обръщането на щепсела може да елеминира слабото светене на лампата,но не и ако тя свети с нормална сила.
Всеки ключ за котлон и фурната има отделен контакт за сигнал, т.е за сигналната лампа.Ако този контакт е залепнал,без да е завъртян ключа в положение различно от нулата, дава фаза за лампата и тя свети непрекъснато, но не е включен консуматор.Т.е. сигналната лампа си има постоянно захранване.
Как да се провери дали това е проблема: с подходящ уред,инструмент и електротехнически умения на домашен майстор на ниво готварска печка..
боян - специалист
Да проверете ги тези неща който колегите казват но също така вземете предвид и това .............
Може също така това светене на лампата да се дължи на някаква утечка.Но моето мнение за решението на проблема е ако нямате елементарни познания да си повикате човек който разбира,то вярно,че форума е направи си сам но токът не желае такива ми ти „филми“..........
GEORGI5959 - специалист
Боянчо, нормално е човек да допуска правописни грешки, но когато текста му е мото и грешките в едно изречение са девет, това е прекалено. Извини ме за забележката. С добри чувства го правя.
koleto84 - специалист
Здравей,аз мисля че проблема ти е от захранването на печката т.е.от контакта в които си я включил.Както ти бе казано провери си зануляването на контакта. :) Успех
mitko64 - майстор
Едно питане за Gorenje и от мен-вчера свалях вентилатора на фурната(изгорял) и отзад видях схема за свързване с три фази. Мога ли да я свържа така и какъв ще е ефекта? Ако може, кабел с какви сечения да прекарам?
fikata - майстор
mitko64 написа:
Едно питане за Gorenje и от мен-вчера свалях вентилатора на фурната(изгорял) и отзад видях схема за свързване с три фази. Мога ли да я свържа така и какъв ще е ефекта? Ако може, кабел с какви сечения да прекарам?
Можеш,ако имаш извод за трифазен ток до печката.Кабел 4х2.5 мм2 е предостатъчен,даже е преоразмерен, но е по добре срещу пад на напрежение по линията. Ефект като икономия на електроенергия няма.Поради разпределение на уредите на печката по трите фази,токът на фаза е по малък,т.е сечението на фазовия проводник може да е помалко,но за сметка на това имаш четири жила срещу три,но с по-голямо сечение при монофазно захранване на печката.

Тема "Проблем с печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: