• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vlad0 - специалист
Здравейте колеги, имам един въпрос за лампа на която производителя е описал да се слага крушка до 60w, но Аз искам да сложа 70W крушка, която е с халогенна ампула и я дават че свети като 100W. Та въпросът ми е дали ще прецакал така лампата или нещо друго?

Благодаря Ви предварително
BAlexandrov - специалист
Надали е проблем... Виж да се охлажда добре. Защо не луминисцентна - тя ще грее по-малко.
vlad0 - специалист
Цокъла е Е27 - лампата е за в къщи, за това не искам луминисцентна. Съществуват ли въобще луминисцентни с такъв цокъл? :?
blv - специалист
Съществуват-Компакни луминисцентни лампи, по популярни като енергоспестяващи, изработват се за всички видове цокли и с богата гама на цветна температура.
BAlexandrov - специалист
Да, има онзи ден си взех такава за нощна лампа. Недостатъка е, че загрява бавно, но свети добре...
vlad0 - специалист
Не знаех че енергоспестяващите са луминисцентни :ops: . И аз не ги харесвам защото ме дразни как светят и това че загряват бавно. Та въпроса си остава - Ще прецакам ли лампата ако сложа крушка с 10W по-силна от предвидената?
BAlexandrov - специалист
Имат цвят топло-бяло, което е като нормална крушка. А лампа с подобна сила би била 11-12 вата.
vlad0 - специалист
Благодаря за съветите колеги, все пак въпросът ми остава - ще има ли проблем ако се сложи крушка с по-голяма консумация?
Justy - майстор
На бакелитовите фасунги е написано 60 VV именно заради топлината. Смени я с порцеланова и слагай каквато си искаш :wink:
vlad0 - специалист
Ще погледна фасунгата и ако е бакелитова ще я сменя с порцеланова.

Благодаря!
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за лампа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: