• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pavelari - майстор
(текст изтрит от модератор)

Кажи модел на помпата и колко часа е изкарала като генератор!
Защото Hygro, който даде идеята посочи турбини след това а не модели на помпи.. Ама искам честно данни и снимков материал!
Justy - майстор
..................................................................
Последна промяна от Justy на ср яну 28, 2009 10:23 pm, променено общо 1 път.
pavelari - майстор
(текст изтрит от модератор)

защо една помпа не бива да се пуска в обратен режим - като генератор?

(текст изтрит от модератор)
Justy написа:
От помпа генератор не става - различни съоръжения са :wink:
А това са твои думи - или аз съм откачил или нещо не разбирам кой каква теза защитава.
Последна промяна от pavelari на ср яну 28, 2009 9:42 pm, променено общо 1 път.
Justy - майстор
..........................................................................
Последна промяна от Justy на ср яну 28, 2009 10:23 pm, променено общо 1 път.
pavelari - майстор
Не приятелю. Не си прав.
Двигателя е обратима машина, но помпата или е много зле или изобщо Н.Е.
Това, което пишеш са само предположения нали? Аз те помолих за примери.... и имаш домашно - напомням ти!
Не искам някой да купи помпа и да я съсипе и после да оплюе всички тук нали така?
Justy написа:
От помпа генератор не става - различни съоръжения са :wink:
А това са твои думи - или аз съм откачил или не разбирам кой коя теза защитава. Или се пие много бира :prost:
Последна промяна от pavelari на ср яну 28, 2009 9:46 pm, променено общо 1 път.
rebroto - специалист
КОЛЕГИ НЕ СПОРЕТЕ А ПОМИСЛЕТЕ.Аз ПРОСТО Исках информация за домашен ВЕЦ.Ако някои има такава моля споделетея.Тук е мястото за размишления.Мечтата ми е да измисля било то някаква самоделка за произвеждане на напрежение от 220в/50хз.И мощност около 3000В.
Justy - майстор
............................................................
Последна промяна от Justy на ср яну 28, 2009 10:24 pm, променено общо 1 път.
pavelari - майстор
Е приятелю аз поне от разходоемки експерименти се опитвам да те избавя - говоря на REBROTO

Идеята да се ползва мотор от помпа може и да е подходяща, но не и върху самата помпа - много интересно, как ще се постигнат 1500/3000 оборота в минута, как ще се опази салника и импелера на помпата от тангенциалната сила, за която говорят помпаджиите, как ще се постигне съосие между рото и статор /нещо, което при нормална работа на помпата става от електромагнитната сила а при подаването на вода през нагнетателя - се набива импелера навътре/. Само помпа не е достатъно - трябва редукция за вдигане на обороти, трябва друга по-масивна "перка", която да създава по-голям момент на вала, трябва фиксация по двете оси - предпазване на вала от биене и създаване на съосие на ротор и статор. Демек яко работа - после следва стабилизацията на полученото напрежение и евентуално съхранение на тока.

През цялото време говоря, че само с помпа не става - това. :oops:
hygro - майстор
Май тази тема излезе от контрол... Момчета, нека не се намесвам като модератор - изтрийте излишното от мненията си и тогава да поприказваме по същество и с примери. Става ли?
rebroto - специалист
БЛАГОДАРЯ .Принципна схема кое слет кое.Как ще е най добрия вариант
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Направа на водноелектрическа централа (ВЕЦ)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: