• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
PCL82 - майстор
На хижа Рай ВЕЦ-ът е направен с голям бетонен резервоар, който през деня се пълни от Райското пръскало (през август си е цръцкало) защото няма дебит и вечер се пуска да върти генератора. Могността тук е по голяма предполагам по 2-3 киловата на фаза. Имаше изхвърелен генератор зад хижата от, който видях, че статорът му е навит с около 2,5мм2 жица. Диаметърът на генератора беше около 40 см.

На съседната хижа Левски миналото лято помагах на новия хижар да си пусне дизел агрегата. Той ме пусна в машинното. Имаше една водна турбина 3 киловата също с резервоар и два дизела един по-малък и един по-голям ИФА около 15 киловата. Съоръжението беше като ново макар и на 35 години стоено с много труд. Тръбите на ВЕЦ-а бяха закопани в земята, а теренът беше каменист. На входящата тръба дебела 8-10 см имаше кран с който регулираше оборотите.
rebroto - специалист
милене да още си мисля че ще направя нещо.а ти освен да се заяждаш друго можеш ли.благодаря на всички които ме посъветваха

какво смешно има в това за термичната защита.а претоварването как ще го спасиш.
Милен - майстор
rebroto написа:
милене да още си мисля че ще направя нещо.а ти освен да се заяждаш друго можеш ли.благодаря на всички които ме посъветваха
А ти освен да пишеш глупости наред във всички теми, май друго не можеш. Като начало вземи си оправи правописа.
rebroto - специалист
не е мястото да ми говориш за правопис.само си губиш времето .важното е искаш да направиш нещо сам.

Колега, правописът е важен. Направо е мъка да прочетем и да разберем какво си ни написал. Ползвай, моля главни букви, нов ред и интервал след изреченията.
Master_Kenobi
rulom - модератор
Милене, няма смисъл, акъл не може да се набие...друго може :lol: , ама пък от друга страна е хубаво да има малко хумор :lol: в една толкова суха тема като електричарството.
А по темата:Всеки знае как да спаси претоварването:cool: , така че не е въпроса в претоварването...даже няколко поста по-нагоре е описан начин за предотвратяване на претоварването.
rebroto - специалист
защо да не е въпроса за претоварването.трябва да го има и този въпрос.незнам само защо си мислите за НЯКАКВИ СУПЕР СПЕЦИАЛИСТИ И СЕ ПРИСМИВАТЕ .ЗАБЕЛЯЗАХТОШНО ДВАМАТА СТЕ ВЪВ ВСИШКИ ФОРУМИ.ОБЩО ВСЕТО НИЩО ПОВЕчЕ ОТ ЕДНИ МАСНИЦИ,КЪДЕТО ИСКАТ ДА се подмажат на модератора.а и той милия май нищо не разбира.а да знае как се трият постове.разбира се които не са му симпатични.смешна работа но както и да е.
rulom - модератор
Тук вече си прав :prayer:
.смешна работа но както и да е.
lz1wvm - специалист
Към rebroto.
За да се направи нещо пък дори и самоделка трябва да има някакви изходни данни.каква е консумацията,напрежение(акумолатор ли ще се зарежда или220 волта) синхронизация на честотата как ще става ако е 220 и др.Аз също се интересувам и с интерес следя темата но гледам че няма много техническо развитие по нея.
Поздрави
rebroto - специалист
става на въпрост за напражение от 220в-50хц.и според мен няма техническо развитие темата.благодаря на теб че имаш интерес.
zoro1 - специалист
Има руски сонди със СИНХРОНЕН генератор който работи на 1500 оботота мисля че имат 15,20,30,60 kW . За домашни нужди закона разрешава до 30 кВТ без да се плаща нищо !!!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Направа на водноелектрическа централа (ВЕЦ)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: