• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,

имам аларма HOME 3 към която искам да свържа: http://ohranitelnatehnika.com/kontrolni ... ome3r.html

4 Двойки IR Бариери ABT100 - Консумация-65 mA
1 Обемен - Консумация - Незнам колко е но е малка
1 GSM Дайлер - Консумация 25mA - 30mA нормално, до 100mA пиково

Проблема ми е относно захранването. В описанието на HOME 3 пише да се свързват датчици с консумация, която не надвишава 100mA, a на мен само GSM модула ми може да достигне толкова.

Идеи за свързване или е невъзможно.
Последна промяна от freshk0 на ср май 14, 2014 1:10 pm, променено общо 1 път.
miroton - майстор
Много хора не знаят каво е аларма HOME 3.
zmiori - специалист
Захранването си го вземи направо от акумулатора, него прекарвай през клемите на панела.
Ако имаш някой добър захранваш блок включи него към панелчето.
П.П. по голям боклук не съм виждал от тоя.
zmiori написа:
Захранването си го вземи направо от акумулатора, него прекарвай през клемите на панела.
Ако имаш някой добър захранваш блок включи него към панелчето.
П.П. по голям боклук не съм виждал от тоя.
Благодаря за съвета. Иначе и аз съм на това мнение, но вече го купих защото ми го препоръчаха "разбирачите", но никой не погледна захранването, а аз като аматьор това е последното нещо, което установих.
ditronix - специалист
Сега остава разбирачите да ти обяснят как да свържеш 5 охранителни вериги към една или две зони! Не че не може,но с бариерите си е направо гатанка-от коя бариера е било евентуалното нарушение??? Иначе алармичката хич не е боклук,ама е за съвсем други цели! И добре ще свържеш всичко направо към акумулатора, ама той ще е 1,3Ah и кой ще го дозарежда,особено ако спре токът за няколко часа?
zmiori - специалист
ditronix написа:
Сега остава разбирачите да ти обяснят как да свържеш 5 охранителни вериги към една или две зони! Не че не може,но с бариерите си е направо гатанка-от коя бариера е било евентуалното нарушение??? Иначе алармичката хич не е боклук,ама е за съвсем други цели! И добре ще свържеш всичко направо към акумулатора, ама той ще е 1,3Ah и кой ще го дозарежда,особено ако спре токът за няколко часа?
Еиии това много ме кефи. Типично по нашенски /ако то N+1/. Започва философстването. Човека зададе конкретен, точен и ясен въпрос. Получи и отговори. Получи и напътствия за по нататък. Как ще разбере коя бариера или датчик е сработил и как ще реагира си е негов проблем.

Тя тая гатанка е валидна за всякакъв вид датчици не само за бариерите.
Я си представи че има физическа охрана и видео наблюдение и бариерите са подпомагане на охранителя. Може да реши за захранване на бариерите и датчика да сложи за захранване автомобилен акумулатор. И т.н. и т.н.
Чакай да спирам че тръгнах по твоя път а пък там ще ме биеш с опит.
ditronix - специалист
Отговорът ми бе провокиран от определението ти че алармата е боклук. Съвсем не е така. Останалото го добавих,защото утре или по-нататък още някой ще се набута по подобен начин. Защото очертаващите се възможни проблеми са няколко и са трудно решими в случая. Иначе системката ще си работи. Ако видео,ако има жива охрана,ако....ако..... Мисля че съм дал конкретни отговори. Дали са полезни-всеки решава за себе си.
zmiori - специалист
Боклук е, само за 20 кинта повече щеше да закупи HOME 5.
А тя вече е почти истинска централа. Аиде стига толкова спам.
Ако човека има допълнителни въпроси нека пита ще помагаме с квото и колкото можем.
Успех на всички.
ditronix - специалист
Не ми се карай бе човек! По тая логика за още 100 кинта можеше да си купи и централа BOSCH :-D Ама човекът си призна че "специалистите" така са го посъветвали :lol: ,а не аз! Нито пък ти. HOME 3 си аларма за малък обект-барака или гараж,това е!
ditronix - специалист
Не ми се карай бе човек! По тая логика за още 100 кинта можеше да си купи и централа BOSCH :-D Ама човекът си призна че "специалистите" така са го посъветвали :lol: ,а не аз! Нито пък ти. HOME 3 си аларма за малък обект-барака или гараж,това е!
  • 1
  • 2

Тема "Аларма HOME 3 и IR Бариери ABT100 - захранване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: