Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте!Програматора на въпросната пералня от известно време започна да спира когато и където си реши.Просто спира да се чува характерното за работата му цъкане и си спира дотам.Следва изключване от ON/OFF бутона,след кратка пауза включване при което ако реши тръгва.Ако не последната операция се повтаря,нова пауза и така докато изпере.Въпроса ми е дали нещата вървят към смяна на програматора или само на двигателчето което го върти?Очаквам съвети за решаването на проблема.
stefan_gb - специалист
Взвми една лампа и я закачи към мотора на програматора за да разбереш дали мотора спира поради липса на напрежение или остава да работи а не придава въртящ момент кум програматора , и пиши какъв е резултата...
Резултата е че имаме нов заподозрян.След странен звук около закопчалката на вратичката моторчето на програматора остана без захранване.Интересното е,че спря да се чува и звука от затоплящата се вода.Та съмненията са ми в елемента на закопчалката.Как мога да проверя неговата изправност?
stefan_gb - специалист
Измери силовия контакт на ключалката наи добре с лампа, междодругото заключила ли е ключалката при работа на пералнята?
След смяната на въпросния елемент проблема е разрешен.Благодаря на отзовалите се по темата! :wink:

Тема "Пералня Индезит 671xw-съвет за програматора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: