Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
???
Здравейте
Има ли проблем да сложа контактите и ключовете в стената без конзоли?
velsi - Почетен майстор
Проблема е единствено и само, че няма в какво да ги хванеш. Но това май не е малък проблем.
???
Спокойно вече съм го намислил ама не знаех дали е безопасно без конзолите(кутиите) :wink:
chopy - помощник
ей с тока шега не бива да знаете
masteradmin - майстор
Е те конзолите не са за безопасност, а за да се захване на контакта или ключа по лесно в стената. Изкопаваш дупка вкарваш кутията и я гипсираш това е за удобство. Не виждам причина да не ги слагаш ? :?
pavelari - майстор
Оооо напротив - конзолите са за изолация. На много от контактите и ключовете, болтовете, с които се затяга кабела излизат на зад и много интересно ще стане ако се допре до арматура например, особено ако не са добре закрепени, както ще стане в случая. Освен това конзолата служи да задържи въпросното изделие /контакт или ключ/ неподвижно и стабилно. Ако сте решили да заливате контактите с гипс или нещо подобно, когато стената се навлажни, тока ще ви избие. А и се правят от пласт маса - не от електропроводим материал и най-вече струва 15 стотинки ... :wink:
ribolovec2 - напреднал
pavelari написа:
Оооо напротив - конзолите са за изолация. На много от контактите и ключовете, болтовете, с които се затяга кабела излизат на зад и много интересно ще стане ако се допре до арматура например, особено ако не са добре закрепени, както ще стане в случая. Освен това конзолата служи да задържи въпросното изделие /контакт или ключ/ неподвижно и стабилно. Ако сте решили да заливате контактите с гипс или нещо подобно, когато стената се навлажни, тока ще ви избие. А и се правят от пласт маса - не от електропроводим материал и най-вече струва 15 стотинки ... :wink:
Да, ама на Практикер има от по левче, нещо подобно на бакелит и държат 25А при 500В
williamdark - помощник
не искам да се меся в спора за какво служат конзолите, само ще кажа че фирмата дето ми правят кухнята в мометна , като доде да ми взема мерките ми каза къде иска да има кабел и конзола..а там има 20мм гръбче+5-10мм денивилация на стената.Сиреч има достатъчно място да се монтира контакт или ключ. Вероятно става въпрос за стандарт или техническо изискване. В тази връзка.. дори кабела за интернет ми е изкаран в конзола....

Тема "Питане за контакт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: