• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pavelari - майстор
lz1tar написа:
Колеги,ДТЗ нее измислено вчера,има ги много добре обяснени в Наръчника на елтехника на Клисарови.Има го качен в Замундата,теглете и четете.Иначе масова практика на галфоните от ЕВН е да слагат мост м/у нула и земя в ГРТ,за тях наредба3 не важи.Лично аз тези мостове ги махам
Поне ти ме послушай - това повече не го прави на собствена отговорност - с една елементарна постъпка променяш цялостно системата на заземяване след това табло и може "да лежиш" - темата за установен ток при късо към Ре проводник е дискутирана и ясно обяснена от "терминаторите" по електро във форума... Не си мислете че сички имат дтз или че ако има такива са на ред
lz1tar - специалист
Това,което е написано е за нови обекти.Там без заложени ДТЗ няма акТ16.Прочети Наредба3-ПУЕУ и тогава ще си говорим.Ако си кадър на ЕВН-тогава нещата са ясни.Мостът го слагат за да си подобрят нулата на трафа.Ако не си издавал нови обекти,не давай мнения.
John - специалист
Нещо пак не,разбрах :shock: .Ти махаш моста м/у нулата и земята в таблото?Не ми е ясна идеята на това безумиер :? .
pavelari - майстор
lz1tar написа:
Това,което е написано е за нови обекти.Там без заложени ДТЗ няма акТ16.Прочети Наредба3-ПУЕУ и тогава ще си говорим.Ако си кадър на ЕВН-тогава нещата са ясни.Мостът го слагат за да си подобрят нулата на трафа.Ако не си издавал нови обекти,не давай мнения.
А ти виждал ли си ДТЗ с изгоряла намотка някога? И според теб кога се разбира, че една ДТЗ не сработва? Според мен когато откаже да сработи - тогава се разбира - мислиш ли, че някой у дома натиска тези тест бутони на ДТЗ а? Или не допускаш някой майстор като Ники да направи някоя импровизация с която да уфази всички защитни проводници, защото те са непрекъснати и им трябва само едно късо и сичко ще "светне". Много се дразня, когато "буквари" ми говорят как нещо трябва да се прави без да разсъждават за последствията.
Колкото до новите сгради - ако са жилищни се съмнявам, че имат разделена нула и земя. Тези от ЕВН много добре знаят какви са рисковете и последствията и затова обединяват нула и земя в ГРТ. Ти не си нито по-умен от тях, нито ПО-БОГАТ за да ги учиш.
БОЖЕ, какви хора издават сгради!?!???!
Ники274 - специалист
pavelari написа:
Айде сега, Ники, за да няма хън мрън - вземи пусни една скица на въпросната схема с ДТЗ, че нещо не мога да схвана от написаното до тук от теб - кое наричаш двупроводна инсталация с тази ДТЗ на главното табло и тогава ще говорим - понеже си мисля, че не можеш да обясниш ситуацията, вземи я илюстрирай за да ти разбера въпроса..
pavelari виждаш ли за какво иде реч,не си ме разбрал ама изписа две страници по темата за да спориш с мен....... От тук следва да не те взимам на сериозно,щото явно чуждото мнение не е от значение за теб.

Какво стана с онова питане ......
pavelari написа:
И мога да ти се хвана на бас, че вариантите са два - пада или не - а кое/ кога - ти ше го измислиш или ако не ти е ясно ПИТАЙ pavelari!
Давай,питам те,ама вземи отговори най-накрая ,че вече почвам да се съмнявам да не си някой оптимист-аматьор с бегли познания от форумите.
pavelari - майстор
Искам да си начертаеш постановката и тогава ще поговорим. Искам да покажеш как изглажда двупроводната ти инсталация - да речем, че си прав и нищичко не разбирам... Сичко ми е от форумите..
lubomirlz - специалист
Ники защо шикалкавиш бе, човека ясно и точно ти иска схемата, всички разбрахме за какво говориш. Пусни си схемата за да видиш и ти каква простотия си забъркал, не бягай по тъч линията :lol:
Ники274 - специалист
pavelari написа:
Искам да си начертаеш постановката и тогава ще поговорим. Искам да покажеш как изглажда двупроводната ти инсталация - да речем, че си прав и нищичко не разбирам... Сичко ми е от форумите..
Явно и наум не можеш една схема да "драснеш", няма какво да ти чертая.Поредното плямпало ще излезеш май.
pavelari - майстор
НЕ ти просто в момента в който илюстрираш малоумното си изобретение ще покажеш каква глупост защитаваш. Не мога да с представя схемите на един гении - определено. Но мога да оставя един гении спокойно да се убеди в простотията на собствените си творения... Ако някой ден се поразвиеш малко в професията, прочети повторно всичко казано от мен по темата до момента. Предполагам, обаче, че си стигнал до тавана.
Ники274 - специалист
lubomirlz написа:
Ники защо шикалкавиш бе, човека ясно и точно ти иска схемата, всички разбрахме за какво говориш. Пусни си схемата за да видиш и ти каква простотия си забъркал, не бягай по тъч линията :lol:
Всичко по схемата ми е точно,това,че виртуалната памет куца при вас не съм виновен.Обясних къде слагам ДТЗ,какво сложно има.Да обяснявам кой извод къде се вързва или какво?Това да не ти е схема по електроника,че да ти е сложно.Електротехника е.Нищо сложно няма.Ако щеш обърни ДТЗ на обратно и дори предпазителите на обратно и пак ще си сработи всичко.Стига да си майстор де ;)
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15

Тема "За нулевия проводник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: