Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
единак - специалист
Моля да бъда извинен за идиотския въпрос, но как най-безопасно на свържа срязан мостов кабел, който е навън в градината?
Трижилен, положен преди време за градинско осветление, сега е срязано едно парче от около метър и трябва да се добави. Не е в гофре, тръба и т.н., а е направо сложен в земята.
kozl - майстор
Аве мостов не за туй ама нейсе. Отделяш жилата да не са в пакет ( е ще трябва на по-голяма дължина, за да работиш по-лесно) и внимателно ги заобляш с макетен нож (изрязва се плоската част стърчаща над кръглото сечение). Презастъпваш около 20, може и повече см. Така си отрежи жилата, че снадките на трите жила да не са в една линия перпендикулярна на кабела. Т.е. снадките да не се застъпват една с друга спрямо дължината на кабела. Направи си снадките чрез усукване с клещи и закриви по линия на жилото като пак следиш да не застъпваш снадки - да има разстояние м-у тях примерно 1 см. Първо обмотаваш преплетения проводник САМО с изолирбанд, за да стане мека подложка около снадката с медни жила. Това е необходимо за следващата изолация с Бишоп (самовулканизираща лепенка) да не бъде пробита от медните жила. Второ намотаваш Бишоп със застъпване 50% на лентата и опънна сила едновремено и така в 2 пласта. Обезателно с Бишопа минаваш около 5 см в-у здравата заоблена изолация на разделените жила от мостовия кабел. След това в-у Бишопа изолирбанд в-у всяко жило и накрая всичките жила с изолирбанд накуп. И става...................става грозно и дебело :wallbash: не е за гледане :shock: .............................ама аз така правя :wink:
Последна промяна от kozl на нед май 26, 2013 12:42 pm, променено общо 1 път.
единак - специалист
Мерси много, ще го направя така, както казваш, разбрах те отлично.
За грозното - не ми пречи, тъй като ще е в земята.

Тема "свързване на кабел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: