Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Master_Kenobi - V.I.P.
Така ли? Вчера нали каза друго:
Justy написа:
Нее, жена му е отворила вратата и става течение.

Хайде не правете участие по този начин Горе се каза - хлабава кабелна обувка - със сигурност пластината е нагоряла и вътре в корпуса.
Или ти само за участие и бройка постове си в темата?! :lol: :lol: :lol:
gtg1977 - специалист
Сто процента е кондензатора.Моята пералня също е Силтал и преди година сменях кондензатор,защото неможеше да завърти барабана.Не питай старило,а питай патило. :-D А смяната му е елементарна-три кабелни обувки и една гайка за закрепяне на самия кондензатор.
moimoimoi - майстор
спрете се с тоя кондензатор щото сте едно патило ...после ще ви псува човека
кондензатора е нужен за пърроначалното завъртане за определяне на посоката на въртене- а автора на темата каза че като му помогне с ръка нишо не става-следователно не е кондензатора :evil:
rettere - специалист
ниско напрежение до двигателя
Master_Kenobi - V.I.P.
moimoimoi написа:
... а автора на темата каза че като му помогне с ръка нишо не става-следователно не е кондензатора :evil:
И как според теб й помага с ръка?! :? Че наистина не се сещам...
Или само си мисли, че й помага...

И що да ни псува? Щото му прадлагаме да започне с най-евтиния вариант ли? Па да си викне техник тогава... Всичко ще му е на 6 накрая, срещу цена... :-D
rulom - модератор
rettere написа:
ниско напрежение до двигателя
Имал съм подобен случай.Пералнята не можеше да направи и един оборот с прането.Прането беше възможно само между 02:00 до 06:00 ч. Хората бяха на локално парно, газова готварска печка и единствения по-висок консуматор се явяваше пералнята, през зимата. Смених всичко описано и накрая реших да си "измия ръцете" с тия от енергото.Казах на хората да викнат някой да натегне нулата, и не само нея, а и фазата по 2-та стълба до къщата и човека след малко упорство ги е принудил, тези от енергото, да си свършат работата.Ефекта е, че всичко си работеше нормално.Оказаха се хлабави връзки на втория стълб към имота на хората.
Така, че и това е някакъв вариант, ако си в къща!
Последна промяна от rulom на ср ное 18, 2009 8:20 am, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
Мен ме пати тая да не може да върти пералнята - кондензатора бе за смяха , смених го и вече 3 години си работи на ново .
moimoimoi - майстор
Master_Kenobi написа:
moimoimoi написа:
... а автора на темата каза че като му помогне с ръка нишо не става-следователно не е кондензатора :evil:
И как според теб й помага с ръка?! :? Че наистина не се сещам...
Или само си мисли, че й помага...

И що да ни псува? Щото му прадлагаме да започне с най-евтиния вариант ли? Па да си викне техник тогава... Всичко ще му е на 6 накрая, срещу цена... :-D
помагането с ръка става като е свален задния капак и завъртиш ремъка с ръка

цитат то 1 пост:
"пералнята върти слабо или не иска изобщо да завъртили.
Има си и нормална центрофуга. Дори да помогна на ръка на барабана да завърти нищо не се случва. "
"имаше една нагоряла кабелна обувка на единия от трите куплунга за програматора, която беше хлабава "

за мен проблема е в програматора и нагорялата кабелна обувка
Master_Kenobi - V.I.P.
Точно така! Отзад... капака... и после с ремъка. Силно се съмнявам, че може да се "помогне" сериозно така на двигателя, без да ти останат пръстите между ремъка и шайбата. По-скоро човека си мисли, че помага на машинката с някакво леко подбутване... А е нужен малко по-голям замах при това движение.

Хубавото в случая , че moimoimoi промени начина на изравяне. :-D
Вече не е "Спрете с тоя... щото сте едни"... , а е "Според мен проблема е"... Брагодаря, за което. :-D
Защото според мен пък (явно и не само според мен), проблемът е в кондензатора. И ако ремонтът ще е "ремонтирай сам", трябва да се започне от този вариант като най-евтин. Така си мисля.
Вече ако не стане се минава на другите варианти...

Както и да е. Питащия го няма...
Здравейте отново !
Съжалявам, че не се включих навреме в дебата, но имах неотложно пътуване.Сега отново съм на линия.
Относно проблема- при свален капак с каквато и сила да завъртиш, ефекта е нулев.Ремъкът не е хлабав, защото когато работи, съм я наблюдавал.Двигателят би следвало да опитва да върти, а барабана да остава неподвижен за момент в този случай.Но това не е така.Просто електромотора стои под товар и няма сила да завърти.Докато отсъствах, жената каза че няколко пъти е прала без проблем по различно време на денонощието, за да се избегне евентуално фактора слаб ток.След това обаче проблемът отново се появи.Възможно ли е тогава при неизправен кондензатор пералнята да има моменти, в които работи нормално и други - в които отказва ?
Пак повтарям, че се случва да работи добре и с месеци.Нагревателя работи безпроблемно.По отношение на нагорялата клема мога да кажа, че нагара беше повече козметичен дефект и след почистването няма следи от деформация или разрушаване на пластината.Само пластмасата около клемата е станала по- крехка и чуплива.Но само около клемата, а не и около пластината на програматора, което ме навежда на мисълта или се надявам може би, че няма щети вътре в самия програматор.Започвам да се съмнявам както казва rulom , че имам проблем със захранването от електромера към къщата, тъй като дори около 2 часа през нощта съм наблюдавал премигване на лампите / нещо подобно на малък токов удар може би /.

Тема "Защо пералнята върти слабо? ПОМОГНЕТЕ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: