Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fox_vt - майстор
Това китайския грец KBP е някво невероятно чудо на техниката :shock: Днес на едно зарядно за акумулатор осъвременено от фирмения електричар със въпросния грец,май открихме перпетууммобиле и утре ще патентоваме.Вторичната на трафа дава 16 волта след греца изправеното е 42 волта :shock: :shock: :shock: чак ме достраша да пипна :roll: 5 пъти мерихме разкачахме букси и кабели и няма и няма.Той нашия човек сложил една червена точка отстрани с маркер да си бележел плюса и се чудя дали пък точката не е виновна :-D Слагаме друго такова чудо на техниката същия модел ноо явно онова е било прототип на ССКМОРБТ- (Строго Секретната Китайска Междупланетна Организация по Развитие на Бъдещи Технологии) Та другия грец си работи според очакваното пада е до 15,1 волта.

Стоя и си мисля ако не е от червената точка или открадната технология от ССКМОРБТ ,дали е възможно някво окъсяване утечка или де да знам как може да се обясни това необяснимо нещо :?
sstefanov - майстор
Товар сложихте ли му?
ivanovbg - майстор
Наместо диоди са сложили на мястото им кондензатори и работи като удвоител по напрежение. Примерно така без масата да е изведена:Изображение
:partyman:
fox_vt - майстор
Без товар е мерено,под товар не много голям напрежението първоначално е към 15 в и постепенно се покачва до това на вторичната.
Казваш кондензатори :? а възможно ли е да са опукали двата диода и да се е получил капацитет между преходите или връзките,или за по евтино направо са спестили два диода.

пп май ще взема да му направя една дисекция да видя кво има вътре :lol:
ivanovbg - майстор
fox_vt написа:
май ще взема да му направя една дисекция да видя кво има вътре :lol:
:thumbs:
sstefanov - майстор
Най-лесно е да го измериш.
pipilica - майстор
И да го мериш все тая на диоди си мяза, аз го имам същия проблем с таквоз животно мойто е 50 амперово на радиатор съм го сложил да не грее щот дърпам към 32 ампера за около 2 минути. Трафа дава 16 волта на празен ход а под макс товар пада на 14 вторичната е ПВА-1 6 квадрата. Гадината дава над 50 волта на празен ход, няма кондери след греца, мислех да питам по форумите що така ма се отказах, реално все ми е тая колко е нищо не може да се прецака щот върти едни мотори на 12 волта.
DMN - майстор
На мен пък ми е интересно с аналогов уред(със стрелка) какво ще покаже и дали ще е същото, предполагам, че е мерено с цифров мултицет :? .

Тема "Гледаш го грец а то модул от Enterprise" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: