Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nеwage - специалист
Здравейте!
Счупи ми се блендера TEFAL BL-5013, моторът му е 220 волтов, четков. Има 4-степенна регулация на оборотите чрез статорни намотки, които се превключват комутират през прекъсвач. Дал съм схемата му на снимката.
Прекъсвачът ми е счупен и съм взел нов.
Помогнете да свържа намотките с новия прекъсвач, защото не съм добре с електротехниката, но имам желание да го оживя отново. Прекъсвача имаше 4 степени на скорост ((ВИЖ снимката)) .Вторият кабел за 220V не знам къде се вързва, може би в единия извод на прекъсвача, помогнете с решението.
Ето какво замерих между намотките:
червено (2) -синьо (4) = 40 ома
синьо (4) -бяло (6) = 2 ома
синьо (4) -черно (3) = 2 ома
червено (2) - бяло (6) = 42 ома
червен (2) - черен (3) = 0 ома
синьо (4) - статор (1) - 80 ома
синьо (4) - статор (5) - 8 ома


Изображение
nеwage - специалист
хайде бе, няма ли майстори тука?
shotik - майстор
nеwage написа:
хайде бе, няма ли майстори тука?

Ти ако мислиш ,че всеки е отварял такъв уред и точно това да е правил,то се лъжеш!
Вероятно някой ще пише ,но то ще е теоретично ,така по снимки поне на мен ми е трудно да ти помогна , а ако напишеш в кой град на Земята си , вероятността да има човек от форума ,който разбира и да ти помогне е много по - голяма .
nеwage - специалист
shotik написа:
nеwage написа:
хайде бе, няма ли майстори тука?

Ти ако мислиш ,че всеки е отварял такъв уред и точно това да е правил,то се лъжеш!
Вероятно някой ще пише ,но то ще е теоретично ,така по снимки поне на мен ми е трудно да ти помогна , а ако напишеш в кой град на Земята си , вероятността да има човек от форума ,който разбира и да ти помогне е много по - голяма .
Имал съм 3 такива блендера и те всички са на един и същ принцип - междинни намотки на статора за различните скорости.

Тема "Как да свържа мотора на сокоизтисквачка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: