Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gin - напреднал
Здравейте.

Решил съм да изкопирам един електрически клапан за изпускателната система.

Ето такъв
https://www.youtube.com/watch?v=nVAAErSuSgc
Мотор с редуктор вече купих.
Чудя се обаче как може да се направи така, че като достигне всяка от крайните точки да спира тока, за да не изгори мотора или да не се повреди редуктора?
И другото ми питане, мотора на клипа е покрит с нещо приличащо на термошлаух.
Дали има термошлаух с такъв диаметър?
С какво бихте ми препоръчали да защитя мотора от водата и калта?
brum - майстор
Какъв мотор точно си купил? В смисъл - какъв тип е? Стъпков, правотоков, променливотоков?

Най-добре ще е да направиш изключватели в крайна позиция.

Няма да добавиш много коне така, да знаеш. Основно шум ще е :) .
pipilica - майстор
То тва не е за много коне по скоро за ефекта от форсирането.
gin - напреднал
Моторчето е правотоково на 12 волта работи.
Ето го
http://www.ebay.co.uk/itm/12V-DC-HIGH-T ... 1e9563e4e2

Да, за мощност не говорим, става дума само за хубавия звук на мотора :-D и то само когато съм в настроение.
Все пак да ми гърми повече от половин час, едва ли ще го издържа.
С прекъсвачи е много трудно да стане, така смятам.
Първо заради изолацията, която трябва да се направи от вода и кал и второ заради температурата на алуминиевата плочка.
Няма ли нещо като биметална пластина, което може да се сложи в купето на сухо ?
Или някакво готово реле, или нещо като предпазител за многократна употреба?
nikolovvd - майстор
Може да взаимстваш схемата/принципа на спиране захранването към двигателя на ел.стъклата на амтомобилите. Там се следи "шума" от двигателя и като се усили (поради натоварването) се спира захранването към него.
gin - напреднал
Чудесна идея, но от къде да намеря подобна платка?
Ако трябва да купувам ел.мотори от автомобил ще ми излезне доста солено цялото упражнение, като сложим и другите материали.
nikolovvd - майстор
В алармите, които управляват ел.стъклата се използва такава схема.
Друг вариант е последователно на двигателя да свържеш нискоомен резистор. При натоварване на двигателя пада върху резистора се увеличава, което може да се използва за управлиние по-нататък.
А най-простото е два микроконтакта в двете крайни позиции да служат за прекъсване на захранването към двигателя.
gin - напреднал
Да, две микрети, ще издържат ли на температурата и как да ги изолирам от водата обаче?
А ти виждал ли си, как да го нарека, може би платка, от моторчетата на колите?
Идеята ми е, дали ще станат плуг енд плеи,, вадя от моторчето и връзвам към моята верига?
gin - напреднал
А може ли да препоръчате с какви показатели трябва да е този нискоомен резистор за ми свърши работа?
И примерно ако сложа и крушка във веригата с резистора, тя ще намали интензитета на светене и аз ще знам кога е затворена клапата, за да изключа на ръка.
така дали ще стане?

И да, в ибей ги има, в алиекспрес също и на още много места, НО не мога да си позволя да дам 120-140$
И второ, много ми е интересно как са го решили този проблем братята китайци, като на всички снимки, които изрових от нета, комлекта се състои само от кабели и ключ???

Тема "Автоматично прекъсване на верига при натоварване? Как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: