Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
А към помпата разбрах, че трябва да имам някъква стандартна пускова кутия, какво трябва да представлява тя. :cry:
LazarGanev - "Велик майстор"
Линка не работи. В кутията сигурно е пусковият кондензатор
Пробвай този линк http://www.intiel.com/level-controller_bg.htm в сайта на интиел-поморие, директория продукти-други-електронен ниворегулатор
LazarGanev - "Велик майстор"
Помпата я включваш на клема 5 и 6 доколкото виждам, а на 1, 2 и 3 вързваш датчиците. Не съм го ползвал този ниворегулатор. Ползвал съм поплавъци, които не са много надеждни.
Това добре а другите два кабела.
LazarGanev - "Велик майстор"
Значи - четирите кабела ги връзваш както е по схемата на помпата, а фазата я прекъсваш и я прекарваш през ниворегулатора
stefan_gb - специалист
Невидях мощноста и тока на помпата и бих добвил към написаното : ако е нужно да се добави външно реле подходящо за целта а да не се разчита на 10А контакт на ниво реголатора.
LazarGanev - "Велик майстор"
И аз си го помислих, но тези помпи за битови нужди обикновено са не повече от 1000Вт, така че няма проблеми.
Помпата е монофазна с мощност 750 Вт. Мислите ли че ще стане това реле. А относно маркучите, имам 1.25 цола около 10м, да го сложа първо него и с преход да мина на 3/4, по добре ли ще е за помпата от колкото направо на 3/4.
romanpm - майстор
hadji1 написа:
Това добре а другите два кабела.
Това е маса която се свързва към съдът ако е метален или метална плочка на дъното а датчиците са за ниско и високо ниво , т.е. може да има височинна дистанция или ако не желаеш се дава накъсо горния със средата и ще работи на минимално ниво което според мен не е добре защото ще включва често :)

Тема "потопяема помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: