Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте приятели. Имам потопяема помпа за вода SDM 4/10. Тя е монофазна а кабела има 4 жила, черен-А, кафяв-С, син-М, жълто зелен-РЕ, кажете ми кое къде да вържа към ел мрежата. И друг въпрос, помпата е 1,25 цола може ли да я вържа с тръба 3/4 цола. Помпата ще я сложа в сонда с дълбочина 50м. и Ф150. Благодаря.
mirk - майстор
Помпата няма ли си книжка :wink: Ако нямаш ето ти сайта им, има хубаво ръководство
http://www.calpeda.co.uk/test/sd-sdn/index.php
http://www.calpeda.co.uk/test/sd-sdn/pd ... l-2008.pdf

Схемата е от ръководството. Нещо не си съвпадат цветовете с твоите.
Според мен по твоите цветове: черно-фаза, синьо-нула, кафяво-през кондензатор към нулата и РЕ -заземление/зануление. Кондензатора има ли го към помпата.

Прикачен файл

Клипборд01.jpg
Клипборд01.jpg (19.86 KиБ) Видяна 5505 пъти
batalski - специалист
Помпата е с 4края защото се връзва работен кондензатор относно тръбата като я вържеш с 3/4 ще тормозиш помпата.Трябва да се направи и автоматика да спира помпата ако остане без вода :rolleyes:
Благодаря ви приятели че ми давате съвет но имам нужда от още. Към помпата не ми дадоха нищо. Какъв кондензатор да сложа. И ако с маркуч 3/4 ще се тормози, ако е 1.25цола като я включа към пръскачка да поливам няма ли пак да се тормози. Имам реле за регулиране на нивата мисля че ебългарско от Поморие, къде да го вържа, преди копчето на помпата или след.
Последна промяна от hadji1 на съб апр 03, 2010 1:12 pm, променено общо 1 път.
mldm - специалист
Ако има табелка напиши какво пише на нея и ще ни стане по ясно и да те светнем но щом излизат 4 жила трябва да има постоянно работещ кондензатор.
LazarGanev - "Велик майстор"
batalski написа:
относно тръбата като я вържеш с 3/4 ще тормозиш помпата.
Това са глупости - помпата се товари когато няма съпротивление на изхода!
batalski - специалист
Ами то 50 метра воден стълб си е добро съпротивление.И защо производителя ще прави помпата на 1 1/4 " като може да се свърже на 3/4 :?
LazarGanev - "Велик майстор"
batalski написа:
Ами то 50 метра воден стълб си е добро съпротивление.И защо производителя ще прави помпата на 1 1/4 " като може да се свърже на 3/4 :?
Е, как защо - при 1 1/4" на изхода (напълно отворен кран на изхода) дебитът е най-голям, съответно и най-много работа се върши, т.е. при този режим помпата е най-натоварена. С притварянето на крана на изхода дебитът намалява и помпата се разтоварва. Кранът обаче не трябва да се затваря докрай, защото потокът служи и за охлаждане на помпата. Тази помпа е напорна и за да си влезе в нормален режим наизхода винаги трябва да има съпротивление. В случая има 50м воден стълб и това е добре, но ако работи на повърхността кранът на изхода трябва да е притворен поне малко. При монтаж на такива помпи винаги намалявам сечението на тръбата на изхода с един размер - т.е ако изходът е 1 1/4",аз подвързвам тръба максимум 1"
sian - специалист
---Някой да даде определение за напорна помпа, моля.
Ниворегулатора ми е от следния тип http://www.intiel.com/level-controller_bg.pdf, кажете ми къде да го вържа и как. :?

Тема "потопяема помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: