Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Това как става - монофазното ти е слабо, а трифазното добре?
От трафото до къщата монофазния и трифазния да не би да идват по различни проводници? :-D
Това с двете фази и нулата е по-добре. За да имаш по-малък пад за двете фази ползвай 2,5 квадрата а за нулата 4 квадрата.
:partyman:
baretata_7_62 - специалист
Мерси за отговора, но кабела си ми е един 3х2,5 :)
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Двата двигателя едновременно ли ще се включват или както дойде?
Ползвай двете фази с най-високо напрежение.
baretata_7_62 - специалист
Да едновременно, а напрежението по фазите варира, според зависимост от комшиите, кой кога се пибере :)
mitko64 - майстор
Ползвам заглавието на темата с един много тъп въпрос, още по тъпо е че навремето това съм учил. Та въпросът е- как да включа трифазен асиххронен двигател към трифазен ток? Мотора си е свързан звезда, доколкото схващам от снимки който гледам. Примерно от тези снимки http://www.eldvigateli.com/%D0%B5%D0%BB ... 0%B8%D0%BA . на кои изводи да включа фазите? Предполагам наб U1 V1 WW1. Пускането ще е само пробно, дали работи двигателят.
FM STEREO - специалист
Между W2,U2 и V2 се свързват мостчетата,а на U1,V1,W1 се свързват съответно трите фази R,S,T,нулата се свързва с корпусът на двигателят,ако трябва да се обърне посоката на въртене на двигателя,се разменят две от фазите,например разменя се мястото на R и S.
mitko64 - майстор
Благодаря за отзивчивостта! Отивам да го пробвам, дано работи :prayer: !
Бачка! :supz: . Като гледам така по преценка оборотите са към 2800- 3000, което напълно ме устройва за абрихт, има си шайба Ф95мм., може да се повишават. Само мощността остана да разбера колко е. Беше блокирал, на ръка не въртеше. Мислех че са лагери, но като свалих капаците, се оказа ръждясал ротор и статор. Зачистих с шкурка и сега направо пее.
FM STEREO - специалист
Радвам се че успях да помогна.
Поздрав!

Тема "Свързване на ел. двигател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: