Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Orlio - напреднал
Някой може ли да ми даде линк на някой онлайн магазин за ел.материали....за НН и СН напрежение,че искам да сравня едни цени и да си купя някой неща....търсих,но ми излизат само за осветление,контакти,дом.табалца и такива който не ми вършат работа...очаквах филкаб да имат каталог,но и те нямат в сайта..
Мерси предварително на отзовалите се :)
mirk - майстор
Е ти сега и СН онлайн :lol: Филкаб имат цени на сайта им за повечето материали. Според мен си намираш няколко големи фирми които предлагат търсените от теб изделия и им правиш официално запитване по факс например до търговския им отдел. Ще ти пратят оферта с цени, количества, срокове за доставка и т.н. Сравняваш всички аспекти и избираш най изгодната.
Orlio - напреднал
mirk написа:
Е ти сега и СН онлайн :lol: Филкаб имат цени на сайта им за повечето материали. Според мен си намираш няколко големи фирми които предлагат търсените от теб изделия и им правиш официално запитване по факс например до търговския им отдел. Ще ти пратят оферта с цени, количества, срокове за доставка и т.н. Сравняваш всички аспекти и избираш най изгодната.
Мерси колега....аз съм погледнал точно тази марка на която няма цени ами само параметри...абе интересуваше ме колко струва горе долу 160А АББ трифазно АП....и тези деликси(коя държава) каква марка са имам предвид най-долнопробната ли като и гледам цената
moimoimoi - майстор
oня ден се запознах с представител на фирма DELIXI,moeller
фирмата производител е китайска,ама шнайдер били намесени като съдружник и др.ала-бала приказки
остави ми едно предпазител за мостра,изглежда по добре от другите китайци-chint и елмарк
оставил ми е каталог с цени, и за 160 ампера предпазител цената е 99.49 лева без ддс,като сме се договорили за 30-35 процента отстъпка от тая цена

ако някой колега е ползвал апаратура на деликси да сподели как е от към качество
инъче базовите цени /без ддс/са добри,примерно:
1p предпазител 6-40А-3.98лева
1p 50-63A-4.61лева
3p 10-40A-12.28лева
3p 63A-14.07лева
3p 120A - 27.32 лева
2p дтз 25-40А/0.03А - 27лева
4p дтз 25-40А/0.03А - 34.48 лева
4p дтз 63А/0.03А - 38.15 лева
mirk - майстор
Китайски Шнайдер :? малко съм скептичен http://www.delixi.com/English/aboutdlx/aboutdlx.htm
velas - специалист
И мен ме интересува повече инфо за тази марка.
От опита си знам, че няма евтино и качествено...Строителя ми иска да сменя Шнайдера с Деликси и не знам дали да не надам вой...
mirk - майстор
В никакъв случай, при всички положения са по зле от оригинала :lol:

Може да ги смениш с равностойни например ABB, Moeller, General Electric, Siemens, Schrack, Legrand и др известни марки. Ако се свържиш с официалния им дистрибутор ще ти направят и солидна отстъпка. Moeller имаха хубави отстъпки -30% :cool: виж и на тия кви са цените
http://eltech3.com/products_list.php?ma ... sub_cat=29
http://eltech3.com/products_list.php?ma ... =29&cat=21

Съизмерими са с тези на китайците купени от магазин и мисля не си струва да рискува човек.
velas - специалист
ДТЗ-тата ще са на Мьолер. Обикновенните АП искат да слагат на Деликси. Брат на комшия работи с тях и казва, че са читави.

mirk, ти лично работил ли си с Деликси?

Краен вариант е аз в последствие да ги заменям поетапно с Мьолер... :)
Orlio - напреднал
Ами да ти кажа моето лично мнение е че са боклук....и като ги натягаш понякога се чупят вече счупих 2 цепнаха се направо...апък колко пазят все още не съм ги виждал в действие
mirk - майстор
Не съм работил с тях и нямам намерение. Точно от предпазителите не виждам смисъл, ще спестиш по 0.5-1лв максимум на бройка, а ако си вземеш Moeller на примоция и 4.5кА ще е и по малко икономията. Преди време имаше човек в форума който продаваше Moeller с отстъпка -30% от ценовата листа обявена на сайта им.

Тема "Онлайн магазин за ел.материали" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: