Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
докера - специалист
А двата девиаторни ключа еднакви ли са ? Защото има няколко разновидности като начин на свързване на проводниците към тях - това може да те подвежда .... :wink:
lazarus18 - напреднал
Не, различни са. Единия е Legrand, a другия някакъв евтинджос от железарията.
Какви означения да търся по тях за да се ориентирам къде са разликите във свързването.
Тани - модератор
Докъде стигна? Даде ли накъсо всички проводници в двете конзолни кутии? Какъв беше резултата?
lazarus18 - напреднал
Тани написа:
Докъде стигна? Даде ли накъсо всички проводници в двете конзолни кутии? Какъв беше резултата?
Това ми звучи много грубо. Дали да не си напиша първо завещанието? :)
Тани - модератор
Ти и предишния път ли така реагира като ти го написах? Не случайно колегата написа :
Trifun написа:
Тани написа:
... Ако и тогава не светне ...
... значи не си си платил токаааа ! :-D
Най много да ти светне лампата , друго не може да стане!

Изображение

ПП Освен ако някой не ти е свързал ключовете по третата схема от картинката и тогава ще ти падне предпазителя! Но нищо опасно няма да се случи! Разбира се трябва ДА ИЗКЛЮЧИШ ГЛАВНИЯ ПРЕДПАЗИТЕЛ ПРЕДИ ДА ГИ СВЪРЖЕШ , за да не работиш под напрежение!
metom - помощник
Има ли проблем в горната/с два девиаторни ключа/ схема консуматорите/лампите/ да бъдат 5-6 последователно свързани.
Последна промяна от metom на вт ное 17, 2015 10:33 am, променено общо 1 път.
miroki - майстор
Ако сборно правят 220 волта не. Иначе трябва успоредно.
metom - помощник
Извинявай,но не разбрах как 6 лампи могат да направят 220 волта.
fikata - майстор
Ако всяка лампа е за 36V
Здравейте да не отварям нова тема ще питам тук.На лампа свързана с девиаторни ключове са сложили лампа с фото клетка.Как да изолирам ключовете?

Тема "свързване на девиаторен ключ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: