Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
Свързваш ги двата към един и същи проводник. Този дето влиза фазата - към единиеят проводник между ключовете. Същия проводник в другият ключ- към тази дето отива на лампата.
Абе, то трудно се обяснява с думи:
Ей тъй, ама проводниците на една клема. Ключовете ги махаш.

Прикачен файл

dev_sh_1.gif
dev_sh_1.gif (2.93 KиБ) Видяна 1313 пъти
Здравейте, имам проблем със свързването на девиаторни ключове. Правя ремонт и майстора реши да свали ключовете 2 на брой, за да шпаклова и боядиса спокойно, но сега не мога да ги възстановя като ги свържа дава на късо и пада бушона. Схемата не е стандартната /старо строителсво/ не съм сменял инсталацията. Та схемата която са ключовете е следната: Ключ номер 1 с 3 кабела - кабел 1 фаза, кабел 2 нула, кабел 3 отива в лампата. Ключ 2 - кабел 1 фаза, кабел 2 нула, кабел 3 отива като втори кабел към крушката. Т.е. на двата ключа имам и фаза и нула. Дайте ми съвет как да ги свържа правилно. Благодаря Ви предварително. :? :? :?
sokolov.91 - майстор
пет ное 06, 2020 10:14 amCTouHoB написа:
Здравейте, имам проблем със свързването на девиаторни ключове. Правя ремонт и майстора реши да свали ключовете 2 на брой, за да шпаклова и боядиса спокойно, но сега не мога да ги възстановя като ги свържа дава на късо и пада бушона. Схемата не е стандартната /старо строителсво/ не съм сменял инсталацията. Та схемата която са ключовете е следната: Ключ номер 1 с 3 кабела - кабел 1 фаза, кабел 2 нула, кабел 3 отива в лампата. Ключ 2 - кабел 1 фаза, кабел 2 нула, кабел 3 отива като втори кабел към крушката. Т.е. на двата ключа имам и фаза и нула. Дайте ми съвет как да ги свържа правилно. Благодаря Ви предварително. :? :? :?
С мултицет на верига гледай кой извод на ключа се допира с ту с единия, ту с другия извод като прещракваш ключа. Този който се допира ту с единия, ту с другия на него свържи лампата. На другите два извода фазата и нулата. В другия ключ същото упражнение.
gogo7777 - майстор
Кабела в конзолата, който отива към лампата от ключ 1 и кабела с фазата от конзолата на ключ 2 ги свързваш съответно в ключовете там където е самостоятелната клема на ключа (от другата страна една до друга са останалите два клеми)
Останалите кабели е без особено значение как ще ги свържеш.....от тях зависи в какво положение ще указват кога лампата ще свети.....горно/долно или разнопосочно.
eleonorvelichkov - специалист
Пробвай тази схема, но както казаха по-горе провери кой е общият край, но вероятно разположението е така. За съжаление тази схема е малко опасна, защото ако на някой ключ му "залепне" някой от контактите може да срещнеш фаза и нула и даде на късо.

Прикачен файл

Девиатор.png
Девиатор.png (7.55 KиБ) Видяна 1025 пъти
Последна промяна от eleonorvelichkov на пет ное 06, 2020 11:10 am, променено общо 4 пъти.
sokolov.91 - майстор
пет ное 06, 2020 10:44 amgogo7777 написа:
Кабела в конзолата, който отива към лампата от ключ 1 и кабела с фазата от конзолата на ключ 2 ги свързваш съответно в ключовете там където е самостоятелната клема на ключа (от другата страна една до друга са останалите два клеми)
Останалите кабели е без особено значение как ще ги свържеш.....от тях зависи в какво положение ще указват кога лампата ще свети.....горно/долно или разпосочно.
Не е задължително самостоятелната клема да е общата. Даже хич.
И фазата във втората конзола не трябва да е на общата клема също така.
eleonorvelichkov - специалист
Може да пробваш да промениш схемата и да стана така, защото е по-безопасна и както и да свържеш ключа няма да ти пада предпазителя. Вероятно схемата е направена в разклонителната кутия и можеш лесно да я промениш.

Прикачен файл

Девиатор2.png
Девиатор2.png (5.25 KиБ) Видяна 1021 пъти
gogo7777 - майстор
пет ное 06, 2020 10:48 amsokolov.91 написа:
пет ное 06, 2020 10:44 amgogo7777 написа:
Кабела в конзолата, който отива към лампата от ключ 1 и кабела с фазата от конзолата на ключ 2 ги свързваш съответно в ключовете там където е самостоятелната клема на ключа (от другата страна една до друга са останалите два клеми)
Останалите кабели е без особено значение как ще ги свържеш.....от тях зависи в какво положение ще указват кога лампата ще свети.....горно/долно или разпосочно.
Не е задължително самостоятелната клема да е общата. Даже хич.
И фазата във втората конзола не трябва да е на общата клема също така.
На кое викаш "общата"?
Стара инсталация стари ключове.....та си викам тъй...... :wink: .....аз други ключове не съм виждал, с друга конфигурация на клемите.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Има, има с общ единият от двата съседни!
Тей, че да се внимава и измери първо кой е общия.
gogo7777 - майстор
Ок....значи първо да определи коя клема прави контакт с другите две. Лесно се прави с мултицет.
:partyman:

Тема "свързване на девиаторен ключ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: