Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bagera1 - специалист
Здравейте, вкарах се в един филм с осветлението на нова кухня. Осветлението е с лед лента. Прекарани са кабели 0.75 за ключа, като по план беше ключа да прекъсва 12-те волта. Драмата е в това че взех сензорен ключ който трябва да прекъсва 220в(свързва се преди трансформатора) кухнята е ъглова с комин о тяло в ъгъла, захранването е от единия край а ключът от другия край на комин от тяло и вече няма как да прекарам по-дебел захранващ
moimoimoi - майстор
направи снимки, на кабелите,на ключа
eleonorvelichkov - специалист
пет ное 13, 2020 8:46 pmbagera1 написа:
Здравейте, вкарах се в един филм с осветлението на нова кухня. Осветлението е с лед лента. Прекарани са кабели 0.75 за ключа, като по план беше ключа да прекъсва 12-те волта. Драмата е в това че взех сензорен ключ който трябва да прекъсва 220в(свързва се преди трансформатора) кухнята е ъглова с комин о тяло в ъгъла, захранването е от единия край а ключът от другия край на комин от тяло и вече няма как да прекарам по-дебел захранващ
Зависи от мощността на трансформатора с този проводник можеш да пуснеш през него до 3.75 ампера, което до 825 вата това е ако смяташ 5 ампера на квадрат, което не натоварва проводника много, а ако го смяташ 10 ампера на квадрат тогава можеш да прекараш през този проводник 1650 вата, но това второто хич не е препоръчително, защото проводнице греят при този стандарт. А ако искаш да захранваш нещо по-мощно тогава си сложи междинно реле и от релето до консуматора си пусни по-дебели проводници.
Hoвoceлckи - майстор
Послушай моймой. Токът в случая не е фатален. За напрежението е важна изолацията. Покажи (или кажи) какъв е кабела.
bagera1 - специалист
H03vh-h е този който е пуснат. Ключа е ultralux proximity sensor ee302010 а трансформатора v-tac vt-23061. Снимки от телефона не знам как да кача. Лентата е 7.5wна метър като ползвам около 4 метра
eleonorvelichkov - специалист
пет ное 13, 2020 9:21 pmbagera1 написа:
H03vh-h е този който е пуснат. Ключа е ultralux proximity sensor ee302010 а трансформатора v-tac vt-23061. Снимки от телефона не знам как да кача. Лентата е 7.5wна метър като ползвам около 4 метра
Кабела ще ти стигне като сечение. Изолацията ще ти издържи 220 волта не се притеснявай. За справка
https://www.cablecommerce.bg/h03vh-h-shvpl-a.html написа:
Специфично обемно съпротивление на изола- цията

при +70 °C. - min 2x1010 Ω.cm U изп. - 2,0 kV, 50 Hz

Устойчив на въздействието на пламък по IEC 332-1.
bagera1 - специалист
Благодаря за мненията! :partyman:

Тема "220v по проводник 0.75 за лед лента! Възможно ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: