Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DEYCHEV - специалист
от схмичката по долу бихте ли ми казали какъв трнсформатор трябва да си купя звънчето всъщност е сиренаhttp://www.stbbg.com/?page_id=21&record_id=6416
piron45 - майстор
Пич, на самата сирена би трябвало да има етикетче на което да пише на какво напрежение работи. На сайта се вижда че е 20W, предполагам че е по вероятно да е за ниско напрежение 12V от акумулатор. Така че трафа трябва да е съобразен както с входящото напрежение на сирената така и мощността и.
DEYCHEV - специалист
не знам как да кача схемичката
но е така 20W на 12 V но продавача ми каза че трафчето трябвало да е на 3 Ампера
ровя из нета и има токови халогении и др. трансформтори та какъв ми трябва
Последна промяна от DEYCHEV на ср окт 20, 2010 12:52 pm, променено общо 1 път.
Ники274 - специалист
Това е сирена за алармени инсталации.В линка не се виждат подробни технически данни,но в 90% от случаите се захранват с 12 волта изправено напрежение.Ако си решил да изпълниш захранването с траф(220/14 ще свърши работа),но освен него ще ти трябва ,грец,кондензатори и стабилизатор за 12 волта.Отделно кутия и т.н.
В случая най-евтиния вариант за да подкараш сирената отделно е да намериш някой ненужен адаптор на 12 волта.Щом ще я ползваш за звънче няма да имаш грижи,а и така навързването е супер бързо и елементарно ; )
Ники274 - специалист
Ами този адаптер от линка е половин ампер ,а сирената ти е 2 ампера почти.Ако ще я ползваш като звънец пробвай дали ще може да я подкара адапторчето.Ако устисква да я захрани за няколко секунди и нищо му няма си ти.Идеалния вариант е да намериш някой адапторче на 2 ампера поне,за да си спокоен :)

Пп внимавай с поляритета като пробваш ; )
DEYCHEV - специалист
на сиренката има червен и черен кабел предполагам че черния е минус
супер сте
мерси много
Ники274 - специалист
Сирена:
Червен +
Черен -

Адаптор:
Черно и бяло +
Черен -

Ако имаш уред си провери полярността за всеки случай : )
DEYCHEV - специалист
само да попитам:
от трансформатора какъв ток излиза: 12V прав или променлив :?

Тема "Какъв трансформатор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: