• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
jimmy_bar - специалист
Здравейте съфорумници ,понеже не съм хладилен техник имам малко затруднения .Ситуацията ми е следната,хладилника не изключва и всичко замръзва не само в камерата. Всеки би си помислил че е термостата ,но тои е сменен и проблема остава. Дори когато разкача термостата,компресора продължава да работи. Проследих кабелите и установих че стигат до нещо като малко реле на компресора.Дали е възможно там да е повредета и как мога да я отстраня. Благодаря на отзовалите се.
stefan_gb - специалист
При разкачне на термостата би трябвало да изключи хладилника освен ако не е объркано нещо по опроводяването, при проблем с релето или няма да вкючи компресора или ще остане с постоянно включена пускова намотка и ще предаде богу дух....ако не изключи токовото.
Наи вероятно нещо не са свързани кабелите на термостата както трябва.
Провери да не са оголени някъде и да шунтират термостата, и дали е свързан последователно във веригата.
Какъв е хладилника , да не с електронно управление и да е залепнал комутиращ елемент ..?
jimmy_bar - специалист
Току що проверих с мултицета кабелите на термостата. Не са на верига. Значи отпада варианта някъде да се допират. Утре ще направя снимка как са свързани към релето. Мерси за бързия отговор.
webcambg - специалист
Преди няколко седмици имах същия проблем...
При мен хладилника е Snaigе, вече на 9 години, с горна камера(!!!).
Около два дена компресора работи като луд и се обадих на един познат.
Та какъв беше проблема при мен - между камерата и основната хладилна част имало тръба вградена в изолацията, по която циркулира фреон. За съжаление я правили желязна, а не медна и с годините се получава някоя малка цепнатина от където фреона изтича...
Така че компресора си работи за да докара зададената температура, но каквото и да прави, колкото и да работи - без фреон не може...
Проблема се реши след като шунтираха тази тръбичка и напълниха хладилника до горе с фреон - общо около 80-90 лв.
Johny - майстор
Не е същото, защото неговият постига температурата, че и от горе.
Huhavela - специалист
Според това , което казваш и което прочетох най-вероятно ти е залепило релето на компресора.Откачи го от компресора и го разтръскай ,ако пак не сработи - НОВО.
jimmy_bar - специалист
след малко ще пробвам, дано с разтърсване проработи, защото се намирам в малко градче в Германия и тук няма от къде да си закупя подобна част.
webcambg - специалист
Johny написа:
Не е същото, защото неговият постига температурата, че и от горе.
И при мен замръзваше всичко... но до последните 3 реда - под това ниво ми беше винаги размразено.
Явно съм имал някакъв останал фреон, недостатъчен за съжаление :( :?
Дано с разтръскване се оправи !!!
jimmy_bar - специалист
предполагам това е въпросното реле,разкачил съм всички кабели от него. С мултицета на двата му извода ми дава че са на верига. Предполагам това означава че е залепнало. Или греша. Дали не мога да направя нещо ако го отворя.

Прикачен файл

SDC11446.jpg
SDC11446.jpg (86.45 KиБ) Видяна 26179 пъти
jimmy_bar - специалист
колеги всичко е ок, разгадах го,някой беше преместил заземяващия кабел на грешното място. Мерси на отзовалите се.
  • 1
  • 2

Тема "проблем с хладилник– не изключва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: