Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
dim_l - помощник
Здравейте. Сам съм си направил резервно захранване за гаражните ролетни врати. Големи са, нямат манивела и ръчното отваряне е много трудно. Чрез ръчен умшалтер избирам основното и резервното захранване което е чрез акумулатор и двукиловантов инвертор. Акумулатора ми се скапа, той си и беше тръгнал, и е стария от колата ми. Но работеше добре, сега вече не ще да върши работа.
Та на въпроса какъв акумулатор да избера, стартов или тягов. Не знам колко вата са моторите на вратите, но едва ли повече от 600 вата на 220 волта.
Ще съм благодарен на компетентно и насочващо мнение преди да си дам парите за акумулатор.
Сигурно повечето, ще препоръчат, тягов, но се чудя, ще може ли да дава достатъчно силен ток за да инвертира напрежението за нужната мощност.
Поздрави.
Ще може, естествено.
Капацитетът се подбира според очакваната консумация.
valentino76bs - майстор
Има такива готови решения тип UPS .Предлагат ги точно за гаражни врати.Фирми на пазара много.
Ако все пак си решил да вземаш акумулатор добре е да има едно малко автоматично зарядно да го държи на подзаряд.Има такива сглобени модули ,евтини са и вършат работа.
dim_l - помощник
чет май 16, 2024 8:11 amvalentino76bs написа:
Има такива готови решения тип UPS .Предлагат ги точно за гаражни врати.Фирми на пазара много.
Ако все пак си решил да вземаш акумулатор добре е да има едно малко автоматично зарядно да го държи на подзаряд.Има такива сглобени модули ,евтини са и вършат работа.
Да предвидил съм го и този стария си е постоянно на подзаряд с автоматично изключващо зарядно.
ESPACE - майстор
От лично наблюдение върху едни специализирани повдигачи на роли. Бяха с тягов акумулатор и той издържа средно 3г. После им сложиха стартерни, най-големите които се събраха. Издържаха по 5г. при два+ пъти по ниска цена. Режимът им на работа е по-натоварен от този на гаражна врата.
hidrazin - майстор
То и зависи и от качеството на тяговия акумулатор...
Мен пък ми е интересно колко пъти в годината и за колко време му спира тока че да резервира захранването. :?
Да не се окаже че само троши акумулатори без да ги използва.
:partyman:
dim_l - помощник
чет май 16, 2024 10:18 amhidrazin написа:
То и зависи и от качеството на тяговия акумулатор...
Мен пък ми е интересно колко пъти в годината и за колко време му спира тока че да резервира захранването. :?
Да не се окаже че само троши акумулатори без да ги използва.
:partyman:
Онзи ден нямахме ток за близо 10 чааса. Тока ни спира доста често заради старите електропреносни съоръжения. Едва ли идеята на UPS- те е да се трошат акумулатори.
dim_l - помощник
чет май 16, 2024 10:09 amESPACE написа:
От лично наблюдение върху едни специализирани повдигачи на роли. Бяха с тягов акумулатор и той издържа средно 3г. После им сложиха стартерни, най-големите които се събраха. Издържаха по 5г. при два+ пъти по ниска цена. Режимът им на работа е по-натоварен от този на гаражна врата.
И моето двуомене е в тази посока, дали да дам пари за тягов или да си купя стртерен за 3 пъти по ниска цена. Той и сега стария ми все още отваря, но най-вероятно му е заминала клетка, защото зарядното изобщо не изключва, а преди месец си го зареждаше и изключваше. Преди 2 дни нямахме ток за повече от 10 часа и напрежението му падна, едната врата я отворих, но втората не успя, аз се справям да я вдигна като отцепя двигателя, но за жена ми абсурт много е тегаво.
dim_l - помощник
чет май 16, 2024 8:11 amvalentino76bs написа:
Има такива готови решения тип UPS .Предлагат ги точно за гаражни врати.Фирми на пазара много.
Ако все пак си решил да вземаш акумулатор добре е да има едно малко автоматично зарядно да го държи на подзаряд.Има такива сглобени модули ,евтини са и вършат работа.
Не знаех, че има такива готови с-ми, би било редно монтажистите като ги попитах кво се прави като няма ток да ме посъветвате нещо по интелигентно от това ето тук едни врътки, развиваш за да се отцепи двигателя и вдигаш, да ама е много тегаво и си направих сам ЮПС чрез трипозиционен умшалтер, инвертор и акумулатор. Но се скапа стария акумулатор от колата и за това е темата какъв да купя?
Andri01 - майстор
Вземи стартерен укумулатор. Има един вид "обекти" които са оборудване със такива акумулатори и стоят с...години на подзаряд. При нужда си работят съвсем нормално, казва си МАО - МалоАварийно Осветление. Трябва ти само добър ТИ за подзаряд да подържа 13,4-13,7в

Тема "Избор на акумулатор за резервно захранване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: