Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zarkozarko - напреднал
Преди време си купих едни електронни кранове с вграден инфрачервен датчик http://www.alibaba.com/product-gs/45158 ... ensor.html
Системката пуска вода при доближаване на ръцете. Понеже при такава цена (около 5-10$) мога да намеря добро приложение на датчиците, реших да си купя 3-4 броя. И тук се сблъсках с малък проблем, понеже в електротехниката съм аматьор. Та въпросния сензор с цел икономия на ток, работи по следния начин. При доближаване на ръцете подава импулс ON към електрониката, при отдалечаване на ръцете подава импулс OFF. По този начин се постига голяма икономия на ток, и реално с 4 батерии системата работи с месеци. На мен обаче тази система не ми върши работа. Искам нещо по елементарно подходящо за моя опит - при доближаване на препятствие да подава + на изхода, при отдалечаване да не подава. Пък аз вече ще си вкл. каквото ми е нужно с едно реленце. Само че не мога да обясня на китайката какво точно ми трябва. Ако може някой да ми обясни това 3,3V TTL output какво е, NPN open drain и push pull output какво е на разбираем аматьорки език
sstefanov - майстор
Свържи си един тригер на двата изхода (или едно поляризирано реле) и ще получиш това, което искаш.
Много трудно ще е да се обясни на човек с твоите познания в областта.
zarkozarko - напреднал
мерси, попрочетох за самозадържащото реле и ми стана ясна идеята...в общи линии. Не разбрах кои са двата извода, понеже на картинката има един. Тия релета стандартно ли се управляват с 3,3V? На втората снимка има модел с high-low level signal output voltage, output by pusle relay - това доколкото разбирам стандартно си е оборудвано с такова реле? Т.е. искам и такива на 12 волта и другите параметри са си стандартни, или трябва и да избирам между NPN open drain и push pull output ?

Тема "Инфрачервен сензор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: