• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kaltchevmg - специалист
След монтирането на този електромер установих че не измерва нощна енергия а само дневна. Човека който ми го даде ми обясни че е необходимо да се монтира допълнително часовник. Според мен след като има две показания с две тарифи би трябвало да има вграден часовник. Освен това в схемата за свързане не е отбелязан никакъв часовник. Ако има вграден часовник дали е развален или има някоя настройка която трябва да бутна?

Прикачен файл

10el_178.jpg
10el_178.jpg (43.72 KиБ) Видяна 8976 пъти
Последна промяна от kaltchevmg на чет сеп 23, 2010 4:55 pm, променено общо 1 път.
sasooooooooo - "специалист"
Точно такъв не съм виждал, но принципа е еднакъв. Часовника е вграден в него с независимо захранване. Как се задава незнам, защото енегрото ги носят с направени вече настройки.
С този кръг отдясно става трасфера на данни със специални устройства.
Това е подотчетен, нали?
vk - специалист
Слагай един часовник за 20 лв и си готов - тук в тази тема колегата dtmf го продава - часовник фонотроника 1.
sasooooooooo - "специалист"
И като го сложи, къде ще го върже към електромера? :?
kaltchevmg - специалист
Аз часовник имам ако е това проблема. Възможно е захранването да се е изтощило, но ако се зарежда би трябвало докато е вързано на таблото да работи. Затова питам някой който е работил е такъв електромер.
iavord - специалист
Този доколото виждам е А100, а те доколкото знам нямат часовници. На клемореда му би трябвало да има вход за тарифата. Още повече, че допреди няколко месеца във Варна се използваше МТУ (мрежово телеуправление) за превключване на тарифите, та и да има часовник вероятно е изключен.

P.S. Електромерите ABB всъщност са Elster.

Edit: Намерих и за твоя описание - качил съм го тук: http://rapidshare.com/files/420720829/A100DIN.pdf

Още Edit: На стр. 20 от описанието е дадено как се формира продуктовия номер - SD1DACD
SD1 - монофазен по DIN,
D - 10-60A
A - 210-250V
C- Клас 2
D - Двойнотарифен, с превключване към неутралата (включено е за тарифа 1)

T.e. твоята схема за свързване трябва да е - стр. 28, втората (Two rate)
crez - майстор
Виждал съм как настройват електронен електромер. Всички имат вграден часовник и памет, ако не греша до 40 вмешателства в работата му по дата и час. На този кръг в дясно горе залепват една вендуза с кабел до един специализиран малък компютър със съответен софтуер и чрез него извличат данни от паметта и го настройват. Ето за това говоря:
http://www.electronica.bg/docs/eem/301_01SProspect.pdf
kaltchevmg - специалист
Благодаря много !!!
iavord, спешно ми трябва подробно техническо описание на електромер АВВ/Elster А100. Файлът, който преди време си качил в rapidshare вече е изтрит. Ако е удобно да ми го изпратиш на:
wess_9300bg@yahoo.com

Предварително благодаря :)
vk - специалист
Колега ето линк, дано не съм се забавил
Operating & Maintenance Instructions (40 страници)
http://www.meterspec.com/143.pdf
Elster A100c
  • 1
  • 2

Тема "Някой работил ли е с такъв електронен електромер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: