Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
Проводниците при този влизат изотзад, ако ти е двупроводна инсталацията нулата я заголваш по надълго да премине през контакта и да стигне до винтчето на перото за зануляване. Трябва обаче да си сигурен че няма да опира в капачката след това. Иначе става и изотдолу с мостче. Стягай здраво. :)
Като чета, май изобщо не е бил зануляван?
Тани - модератор
Изображение

Там където видиш този символ е мястото за заземяване(зануляване в случая)! На твоя контакт освен фаза и нула има и две болтчета за заземяване!
Sphinx - специалист
Преди да го разглобя и по пластините имаше "фаза", а беше свързан само на двете места отзад, което ме кара да си мисля, че вътре има връзка между едната свръзка и пластините!??!
zz_stefanov - майстор
Sphinx написа:
Преди да го разглобя и по пластините имаше "фаза", а беше свързан само на двете места отзад, което ме кара да си мисля, че вътре има връзка между едната свръзка и пластините!??!
С или без включен разклонител и/или пералня и на контакта или на разклонителя я откри с фазомера? Контакта е двоен все пак :) Както не са свързани пластините е нормално отечката на разклонителя или пералнята да ги офази. Занули го първо и после провери отново. Ако няма други проблеми по инсталацията и разклонителя ти е на ред, проблема ще се реши :)
Sphinx - специалист
Много бладодаря на всички, открих 3 контакта, които не бяха занулени и трите ги оправих!


Ето и начинът :cool:


Лека вечер!

Прикачен файл

IMAG0355.jpg
В. Петров - специалист
Sphinx написа:
Ето и начинът :cool:
Този начин е често практикуван, но за съжаление много опасен. Опасността се крие във възможността в процес на експлоатация, жилото (PEN) на захранващия кабел да се извади от клемата, а в същото време мостът към заземителната клема да остане свързан. Резултатът в такъв случай е "офазяване" на корпуса на уреда.

Разгледай това:
viewtopic.php?f=11&t=19703&start=120
zz_stefanov - майстор
Точно така е и за това му предложих да прокара нулевия през клемата и да се занулят със същия пластините.
Остава въпроса дали контакта позволява да се затвори капачката с прекарания от там проводник. Много са такива в които няма място и за това масово се слагат мосчета, колкото и да е лошо.
Като гледам снимката контакта е такъв, че без мост трудно ще се занули.
vvventsi - специалист
zz_stefanov написа:
Точно така е и за това му предложих да прокара нулевия през клемата и да се занулят със същия пластините.
Остава въпроса дали контакта позволява да се затвори капачката с прекарания от там проводник. Много са такива в които няма място и за това масово се слагат мосчета, колкото и да е лошо.
Като гледам снимката контакта е такъв, че без мост трудно ще се занули.
Те новите контакти са така защото са предвидени за три проводна инсталация вече!
valat111 - специалист
И да и не, налага се понякога подмяна на контакти в стара, двупроводна инсталация.

Тема "Бие ток по барабана на пералнята?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: