Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vvladi21 - специалист
Здравейте. Имам следния проблем. Бойлера ми е на около 10 месеца. И от няколко дни забелязах, че му трябва около 6 часа да загрее смятам за ненормално това. Мерих съпротивлението на нагревателя и ми показа 4 kOM. Мисля, че е прекалено много. Колко е нормалното съпротивление на 3 KW нагревате. И когато се загрява много пука из вътре. Да си търся ли вече гаранционния техник?
Ники274 - специалист
Утре направо звъниш и да идват по най-бързия начин : )
Нормално нагревател съпротивлението му не трябва да е над 100 ома.
А за 4К не знам как е загрявал изобщо,ако наистина е загравял ,значи има слаба връзка или е пробил нагревателя и има опасност от офазяване или токов удар.
dtmf - специалист
В момента сигурно ползва токопроводящите свойства на водата за да загрее.)
valat111 - специалист
Влади, уредът ти за измерване надежден ли е? Ако съпротивлението на нагревателя ти отчита 4 Ком, ще трябва да чакаш няколко дни да ти подгрява бойлелер с нагревател 3 КВ...нормално е съпротивлението на нагревателя да е около 17-18 ОМ...според популярните закони, които съм учил в Електротехникума в Русе....има нещо, което не си установил конкретно...
valat111 - специалист
развесели ме пич...ако ползва токопроводящите свойства на водата, нямаше да задава въпрос във форума :-D ...по тоя повод има две неща, върху които си струва да се информираме...едното е: ако В и К инсталацията е с поцинкованите стари тръби, те задължително са занулени...т.е. ако използваме водата за проводник на подгряването ще ударим на камък...второто е, при използване на новите В и К тръби...четирите килоома няма да му загреят бойлера и за 800 дни...извинения, ако има засегнати.
valat111 - специалист
ники 274, не над 100 ома...не повече от 15
Ники274 - специалист
Казах ,че не е повече от 100 ома,обикновено са между 30 и 60 ;)
valat111 - специалист
Към dtmf...за да разбереш подробности за токопроводящите свойства на водата ти предлагам да си направиш следния експеримент: в съд с вода, подгрявана с открит реотан опитай с гола ръчичка дали се е стоплила.
Ники274 - специалист
valat111 написа:
Към dtmf...за да разбереш подробности за токопроводящите свойства на водата ти предлагам да си направиш следния експеримент: в съд с вода, подгрявана с открит реотан опитай с гола ръчичка дали се е стоплила.
Така едва ли ще оцелее,ама съм отварял бойлер с цъфнал реотан и си е работил както може,всички ползватели са оцелели-даже никой нищо не е усетил.Предполагам е пробил в близост до нулата и за това си е работил нормално : ))))

Тема "Проблем с бойлера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: