• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
taxi855 - специалист
jordanvass написа:
Няма значение дали са през трансформатор или директно на 220 волта - 20 вата са си все 20 вата. Но това е мощността, измерена в крушките. Тя и в двата случая е еднаква. Когато обаче си ги захранила през трансформатор, той има собствена консумация, която зависи от вида му и е грубо 5-10% от мощността му. Значи твоите 100 вата лунички когато са на 12 волта през трансформатор ще ти харчат 105-110 вата мощност.
Тоя въпрос ме тормози отдавна. Имам траф на 12 волта и 175 вата, на него са закачени 4 луни по 20 вата. Според написаното в цитата излиза, че консумираната (220v) енергия е около 90вата за час. Вярно ли е?
a_anastassov - специалист
При всяко преобразуване има загуби.
taxi855 - специалист
Да. Има загуби, но това което всъщност ме интересува е реално колко kW/h харчи този траф с тези лунички. Защото на времето наслагах къдет ми падне такова осветление и сега се чудя как се отразява на сметката за ток.
zimel - специалист
Реално можеш са си засечеш колко ти харчи осветлението... по твоя електромер.

Изключваш всички други консуматори... хладилник, фризер , компютър, монитор и т.н., ама всичко... и да не забравиш и бойлера, че след измерването свят ще ти се завие.

След това палиш осветлението за един час и отчиташ консумираните ватове директно на елекромера...за мен това е най истинското замерване.
nostradame1 - помощник
Здравейте колеги, имам въпрос,каква е разликата от трафа на 12в за луни и трафа на 12в за лед лента.Искам да сложа траф за луни на лед лента,заради размера най вече,защото тавана е затворен вече и съм ограничен с размерите на това което мога да вкарам в тавана.Лентата ми е 15 метра около 70- 80 вата едноцветна.
hidrazin - майстор
nostradame1 написа:
Здравейте ....
Вече си питал на едно място.
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 78#p704078
Тук спамерите не ги обичаме много.
:partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Може ли малко разяснение за траф на лунички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: