• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kotyo - специалист
Диодните (повечето) спокойно си работят на имп. траф за халогенни, просто твоят е много мощен и не работи стабилно с толкова малък товар. Ако ти се търкаля някой 60W, сложи него, той ще работи стабилно.
П.П. Слагайте 4х1W лунички, ъгълът им на светене е по-широк, а и светят колкото 35W халоген.
NewUserr - напреднал
Здравейте, интересувам ме, може ли да се захрани скрито лед осветление с електронен трансформатор?
NewUserr - напреднал
Пак съм аз, мога ли да свържа скрито лед осветление, което е дълго 20 метра и е с мощност -4.8w/m, тоест целите 20 метра ще консумират 96 w?

Много съм ограничен откъм място и затова питам, дали няма да изгори трафа?
kotyo - специалист
Не е ясно за какъв траф става дума. Такъв за халогенни лунички няма да стане за диодната лента. На нея и трябват стабилизирани 12V прав ток, иначе ще думне, а няма да свети като хората. Най-добра си купи две 60W захранвания за лента, но са малко скъпички. Е, лентата е по-скъпа. :wink:
NewUserr - напреднал
А дали ще стане този траф LED

серия CLG CLG-150-12 150W 1 12V 11.0A IP65 да 3 години
120.00 лв
97.00 лв
110.00 лв
97.00 лв


http://www.meanwell-bg.com/index.php



Аз мисля, че да.
kotyo - специалист
Ще стане, но нужен ли ти е влагозащитен? По-нагоре има за 55лв. обикновен. Дори и с едно захранване, раздели лентите на два кръга с отделен кабел, че тия пистички като нищо ще прегреят на 10А.
NewUserr - напреднал
Нищо не разбирам и само да поясня, че вече всички кабели са прекарани, пречка се оказа, че няма място за трансформатора на LED лентата, който е широк 10см. и затова сега търся друг вариант...

И защо да изгори? Този, който съм посочил е 150w, а сегашния е 120, но е голям по габарити...
kotyo - специалист
Не, трафа няма да изгори, пистите на лентата в първия метър може да прегреят. Не случайно опаковката е 5м.
NewUserr - напреднал
Благодаря много за отговорите!
NewUserr - напреднал
Сега ме обзема страх, да не би да стане нещо на лед лентата, понеже поръчах въпросния траф и не стига, че ще се изръся 126лв. с доставката, ами, ако не стане...?

Самия траф е с 11А напрежение.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Може ли малко разяснение за траф на лунички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: