• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Shivarovo - напреднал
Какво представлява реактивната мощност и кое води до образуването на такава. ( Знае се че е ненужна но въпреки това съществува защо) ?
lenko71 - специалист
Не се обиждай, но от форум електротехника не се учи. Вземи някой учебник за техникум и попрочети малко и ако нещо не разбираш тогава питай.
tehribo - специалист
Аз не виждам нищо лошо да се обясни, в спора се ражда истината, а има кво да се каже за реактивната мощност.
moimoimoi - майстор
да се опитам да обесня колкото знам :?
когато имаме активен товар/нагревател,крушка лнс/ то тока и напрежението съвпадат по фаза и товара е само активен и косинус фи е еденица,P=U.I
ако имаме включен двигател /индуктивен товар/то тока и напрежението се разминават по фаза и косинус фи е различно от еденица/по малко от еденица/,т.е.P=U.I.cosf /т.е. черпи се от мрежата реактивна енергия/
в промишленоста се следи cosf заради преобладаващите индуктивни товари,за да се постигне cosf=1 е необходимо да се включи автоматична кондензаторна уредба
предприятия коитоо консумират повече от 150 ампера ток и нямат кондензаторна уредба им се слага яка глоба щото черпят реактивна енергия която не се отчита от активния електромер
има и реактивни електромети които отчитат тази реактивна енергия която е консумирана
EmoZ - специалист
tehribo написа:
Аз не виждам нищо лошо да се обясни, в спора се ражда истината, а има кво да се каже за реактивната мощност.
Кой спори бе човек, къв спор!?!


За пусналия темата - ето ти да четеш - ТУК


Успех.
emil_v r - майстор
Знам само , че при трифазният ток , по
едната жица тече токът , по втората напрежението , и по
третата косинус Фи .
lz1wvm - специалист
Да добавя само.Реактивната енергия има две съставки индуктивна и капацитивна.При първата тока изостава от напрежението по фаза.Централно реактивната мощност в мрежата може да се променя от самия генератор(синхронен).При свръхвъзбуждане или недовъзбуждане на ротора се компенсира както индуктивна така и капацитивна мощност.А за локалните обекти се ползват най-вече кондензаторни уредби,тъй като повечето консуматори имат индуктивен характер.
moimoimoi - майстор
:lol: и сега автора на темата остава да каже че му е ясно за какво става дума :?
Последна промяна от moimoimoi на ср сеп 23, 2009 10:41 pm, променено общо 1 път.
Shivarovo - напреднал
Някой акоми каже конкретно кое е тожа дето поражда реактивната енергия ?
lenko71 - специалист
Shivarovo написа:
Някой акоми каже конкретно кое е тожа дето поражда реактивната енергия ?
При капацитивен товар: електрическото поле, при индуктивен товар: електромагнитното поле
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Реактивна мощност" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: