Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
tino-ni-no - напреднал
имам да свържа 5 контакта те са във двора на къщата и бих искал да питам и петте мога ли да ги вържа в един общ кръг и 32А предпазител достатачно ли е
някои може ли да ми препоръча контакти за външно ползване(на открито)
и какъв кабел да избера
vvventsi - специалист
Магистрален 4mm2, отклоненията за контактите 2,5mm2 ,предпазител 25A максимален!
Johny - майстор
Можеш да свържеш и 10, стига общата им консумация по ток да не надминава стойността на защитата. Ако няма опсност от пръски вода и прахоляци, можеш да сложиш обикновени контакти, в противен случай - противовлажни: http://www.elektrobaza.com/185-VIKO-Protivovlazhni-IP54
hidrazin - майстор
Johny написа:
Можеш да свържеш и 10, стига общата им консумация по ток да не надминава стойността на защитата. Ако няма опсност от пръски вода и прахоляци, можеш да сложиш обикновени контакти, в противен случай - противовлажни: http://www.elektrobaza.com/185-VIKO-Protivovlazhni-IP54
Аха, така е.То ако си сложиш 100А предпазител и цялата къща - на един кръг.Стига общата им консумация по ток да не надминава стойността на защитата от 100А.Ако надминава - по-голям бушон! :lцl:
За 5 контакта в двор - съгласен съм.He плaниpaйтe пoвeчe oт 4-5 ĸoнтaĸтa нa eдин ĸaбeл. Eдин ĸoнтaĸт нa ĸaбeл e мeчтa, a пoвeчe oт шecт e yтoпия.
Последна промяна от hidrazin на нед фев 12, 2012 4:51 pm, променено общо 1 път.
fikata - майстор
и какъв кабел да избера
За сечението вече ти казаха.За вида на кабела - в никакъв случай гумиран или мостов проводник ПВВМ.
Кабел най малко от типа на СВТ и другите равностойни и по добри от него../NYM-0/J,NYY FR,NYCY FR.../
vvventsi - специалист
hidrazin написа:
Johny написа:
Можеш да свържеш и 10, стига общата им консумация по ток да не надминава стойността на защитата. Ако няма опсност от пръски вода и прахоляци, можеш да сложиш обикновени контакти, в противен случай - противовлажни: http://www.elektrobaza.com/185-VIKO-Protivovlazhni-IP54
Аха, така е.То ако си сложиш 100А предпазител и цялата къща - на един кръг.Стига общата им консумация по ток да не надминава стойността на защитата от 100А.Ако надминава - по-голям бушон! :lцl:
За 5 контакта в двор - съгласен съм.He плaниpaйтe пoвeчe oт 4-5 ĸoнтaĸтa нa eдин ĸaбeл. Eдин ĸoнтaĸт нa ĸaбeл e мeчтa, a пoвeчe oт шecт e yтoпия.
Какво значение има колко са контактите,има един коефициент дето се нарича коефициент на едновременност,колкото повече контакти има толкова е по малък!
Johny - майстор
hidrazin написа:
Johny написа:
Можеш да свържеш и 10, стига общата им консумация по ток да не надминава стойността на защитата. Ако няма опсност от пръски вода и прахоляци, можеш да сложиш обикновени контакти, в противен случай - противовлажни: http://www.elektrobaza.com/185-VIKO-Protivovlazhni-IP54
Аха, така е.То ако си сложиш 100А предпазител и цялата къща - на един кръг.Стига общата им консумация по ток да не надминава стойността на защитата от 100А.Ако надминава - по-голям бушон! :lцl:
За 5 контакта в двор - съгласен съм.He плaниpaйтe пoвeчe oт 4-5 ĸoнтaĸтa нa eдин ĸaбeл. Eдин ĸoнтaĸт нa ĸaбeл e мeчтa, a пoвeчe oт шecт e yтoпия.
Пич, като включиш 2 разклонителя с по 7 гнезда, за колко контакта ще го броиш? Ако забодеш 7 уреда в 7 контакта, каква е разликата? В момента в моята стая са активни два разклонителя - единият с 8/осем/, а другият с три гнезда. Това за колко контакта да го броя?
Що се занимавате с глупости/ Колегата vvventsi вече го е казал - коефициент на едновременност, аз бих добавил и консумирана мощност.
hidrazin - майстор
И колко ще го избереш тоя коефициент на 10 контакта както предлагаш, като питащия не споменава какво ще захранва? Ако забеляза питаше дали 32А предпазител ще му стигнат.Това ме навява на мисълта че няма да захранва от тях само някое касетофонче лятото като седне да си пие ракията под асмата.
Да ама той не се обади повече, а ние си се дърлим за негова сметка. :partyman:
Лека нощ на всички!
vvventsi - специалист
hidrazin написа:
И колко ще го избереш тоя коефициент на 10 контакта както предлагаш, като питащия не споменава какво ще захранва? Ако забеляза питаше дали 32А предпазител ще му стигнат.Това ме навява на мисълта че няма да захранва от тях само някое касетофонче лятото като седне да си пие ракията под асмата.
Да ама той не се обади повече, а ние си се дърлим за негова сметка. :partyman:
Лека нощ на всички!
За предпазител 25А при два контакта коефицента е 0.78 , за три контакта 0.52, за четери 0.39;нататък ти си го смятай!
hidrazin - майстор
За предпазител 25А при два контакта коефицИента е 0.78 , за три контакта 0.52, за четИри 0.39;нататък ти си го смятай!
Така е.И тъщата като пусне скарата в единия контакт, той реже дърва за зимата с банцига и в същото време е пуснал в ъгъла на двора казана за ракия отиди да видиш къде ти отива коефицИента. :drinkers:
Последна промяна от hidrazin на пон фев 13, 2012 1:23 pm, променено общо 1 път.

Тема "помагаите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: