Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DMN - майстор
Електролитен кондензатор в контакта не е много добра идея, дори и опасно. Той затова загрява, щото не е за променлив ток. Не разбрахте ли, че енергия от нищото не се получава. Това, че електромера не мърда, не означава, че кондензатора не консумира енергия от мрежата, как иначе ще загрее? А и консумацията явно е твърде малка за да отчете нещо :)
hidrazin - майстор
Не че е малко, но електромера отчита само АКТИВНА а не реактивна енергия като в случая.
Те новите електромери отчитат даже глимлампата дето се монтира в ключовете за осветление.
А електролитен кондензатор(полярен) в контакта почва да загрява и после косата ти става така: :weedman: като се взриви!
Виждал съм как капачката на такъв кондензатор направи вдлъбнатина в мазилката на тавана и стаята се напълни с пух от хартия.
Ами ако окото ти е на пътя на капачката?A беше включен на няма и 80V.
:partyman:
bip - специалист
Аз съм вкарвал в контакта електролитен кондензатор, но някак си усещах, че ще гръмне и бях взел мерки.
Изображение
viewtopic.php?t=7309&start=60#p364244

[offtopic]
Я кажете как да разбера колко вата е един резистор? - viewtopic.php?t=37223
hidrazin - майстор
Бравооо!!! И каква смрад а?
:prayer:
nikivd - специалист
Едно време в часовете по практика в училище много обичахме да гърмим полярни електролитни кондензатори. Но там слагаме доста големички по 10 000мФ. Но Аз говоря за електролитен кондензатор за променлив ток. Такъв какъвто се ползва във въпросното устройство. В един друг форум бях чел, че собственик на такова устройство измерил температура 60 градуса на самия корпус на устройството. Електромерите за бита не отчитат реактивна мощност и кондензатора загрява "безплатно". Може би и от там идва икономията, подпомага безплатно отоплението в дома. :-D :-D Чудя се ако вържа 10 кондензатора дали ще стоплят една стая :weedman:
hidrazin - майстор
Във въпросното устройство кондензатора не е електролитен а нормален предполагам стирофлексен.
Не че няма електролитни неполярни кондензатори но са много рядко срещани и сравнително скъпи.
Та в едно устройство където се цели само печалба и нищо друго никой не би сложил скъп елемент.
Както казах май по-горе във "фалшивите" такива устройства даже и този кондензатор е премахнат а има само двата светодиода и захранването за тях.
:partyman:
nikivd написа:
Някой тук беше писал, че е включил в контакта електролитен кондензатор и електромера не мига. Аз също включих и не го видях да мига. Но ми направи впечатление че кондензатора започна да загрява :Д :Д Дали не получавам топлинна енергия безплатно ??? :shock:
Моят електромер мига с 1000 имп./kWh. Това значи, че при консуматор с мощност например 10 W ще трябва да чакаш цели 6 минути докато мигне.
bdz43r - специалист
nikivd написа:
Електромерите за бита не отчитат реактивна мощност и кондензатора загрява "безплатно".
Загряването на кондензатора е активна мощност отвсякъде и е съвсем платено.
Реактивната не може да загрее нищо.
kam34 - специалист
bdz43r написа:
nikivd написа:
Електромерите за бита не отчитат реактивна мощност и кондензатора загрява "безплатно".
Загряването на кондензатора е активна мощност отвсякъде и е съвсем платено.
Реактивната не може да загрее нищо.
И затова е напълно безплатна.

Тема "Енерджи сейвър - мнения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: