Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Todor - специалист
Здравейте, имам бойлер 80 L вертикален на "Елдом инвест" вече четири пъти съм му сменял нагревателя за 2 години. След смяна работи коректно месец два и изгаря. Докато се наканя да го сменя минават 2-3 месеца (ползвам топлофикация). Нагревателите (не са от сухите) ги купувам от завода на Елдом.
На предпазителя има и пералня с която проблем няма. Бойлера е с бойлерно табло с ключ.
Какъв може да е проблема, не е работил празен, изключва си нормално.
Навежда ме на мисълта за некачествени нагреватели. Какво ти е напрежението? Ако си го мерил скоро!
VLADO66 - майстор
Некачествена партида или електрохимична корозия-пробвай с никелиран нагревател от друго място.
DMN - майстор
Как точно изгаря? Пробива ли се или само прекъсва?
Todor - специалист
ever20102 написа:
Навежда ме на мисълта за некачествени нагреватели. Какво ти е напрежението? Ако си го мерил скоро!
Не съм го мерил :? , но с другите уреди не съм имал проблем.
VLADO66 написа:
Некачествена партида или електрохимична корозия-пробвай с никелиран нагревател от друго място.
Последният беше никелиран, ще съвпаднели ако е на друг производител?
DMN написа:
Как точно изгаря? Пробива ли се или само прекъсва?
До сега не се бях заглеждал къде точно е дефектирал, сега като го извадя ще го огледам по обстойно.

Звъннах и в сервиза, предположиха проблем с тока, или да съм бил мн. голям карък.
Проблема ако е в тока, не трябва ли да имат проблем и други уреди?
VLADO66 - майстор
Взимаш изгорелия и търсиш.Може и да поръчаш да ти направят.Елдом ти пробутват сигурно китайска ширпотреба.
krasigogo - специалист
А алуминиевият галваничен анод ( протектор ) има ли си бойлера. Мисля че без него живота на реотана би бил доста къс.
Todor - специалист
krasigogo написа:
А алуминиевият галваничен анод ( протектор ) има ли си бойлера. Мисля че без него живота на реотана би бил доста къс.
Мисля, че е магнезий, не е мръднал.
novgradski - специалист
Сплав е- и Al има ...и Мg-има,но по-лошото е, че "не е мръднал"(а трябва),особено ако водосъдържателя е неръждаем (мисля че и на емайлираните слагат).
hidrazin - майстор
А алуминиевият галваничен анод ( протектор ) има ли си бойлера. Мисля че без него живота на реотана би бил доста къс.
Едва ли толкова къс, че да го скапва за два месеца. В къщи съм с едни от най-старите бойлери без анодна защита. Сменил съм му балона
и съм сложил от неръждавейка някъде преди 20 години. За тези години равносметката е два нагревателя и четири или пет фланеца. :?
Не е лошо да си мернеш напрежението в мрежата. Ако е 240V означава, че нагревателя ти става с близо 20% по-мощен. :shock:
Ама надали е така. По-скоро калпави нагреватели. Не е лошо питащия да каже как му е изгорял нагревателя - пробита тръбичка или
вътрешно прекъсване.
:partyman:

Тема "През месец ми гори нагреватля на бойлера." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: