Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
MIRO_073 - майстор
Е ти вдяваш игли в коридора, или само минаваш? Срещу терасата ми има 15 етажен блок и виждам как човек като влиза във входа светва всички 15 етажа, а той е минал 7-8 метра до асансьора и го чака. Тези 15 етажа по 5 круши на етаж по 60W = 4500W :shock: . И слиза с асансьора на етаж Х и пак светва 75 лампи (4500W) за да си отключи :shock: Е**х аз таз "икономия" :? Те всички в тоя блок май трябва да са милионери...
shadow__01 - майстор
Не виждам проблем да се сложат качествени енергоспестяващи или евтини светодиодни и ето ти огромна икономия.
MIRO_073 - майстор
Енергоспестяващите на са за такъв режим на работа ЦЪК-ЦЪК . Изгарят бързо. Тя не може да влезе в режим за да е ефективна. Стартира с около 40% от капацитета си и и трябват около 2 мин за влизане в режим. С диодните е подобно. Една по-свястна диодна лампа струва колкото плафона със сензор. :-D
stefan_mil4ev - специалист
Колеги и аз имам сходен проблем. Махам клема 4 и угасват лампите, слагам я обратно, не гаснат. Откачих връзка ключове от рз. Кут. на 2рия етаж, минава зададеното време и автомара се изкл. и веднага отново се вкл. Рестартира се така да се каже. Имате ли някакви идеи?
Проверил съм всички ключове, няма залепнал уж и глимки няма.
MIRO_073 - майстор
stefan_mil4ev написа:
Колеги и аз имам сходен проблем. Махам клема 4 и угасват лампите, слагам я обратно, не гаснат. Откачих връзка ключове от рз. Кут. на 2рия етаж, минава зададеното време и автомара се изкл. и веднага отново се вкл. Рестартира се така да се каже. Имате ли някакви идеи?
Проверил съм всички ключове, няма залепнал уж и глимки няма.
Айде мини ги откачи всичките ключове и пак пробвай. Щото туй няма залепнал УЖ...
После ги закачай един по един.
rado_ev - специалист
За проба можеш да откачиш веригата за ключовете още от релето.
stefan_mil4ev - специалист
Открих, от кой етаж е проблемът. Разкачих всички връзки една по една за да определя етажа. Ще сваля ключовете от там и ще пиша за резултата. М/у другото, някой беше споменал по-горе в постовете за адаптер, който бърка релето. Случайно видях, до моето реле, че има адаптер, дръпнах го по - далечко и релето спря да се самовъзбужда :)
П.С.
Свързах проводника бутони през предпазител и му подадох фаза с идеята да прегоря ключа. До сега съм го правел два пъти и се е получавало успешно, този път уви, само гърми и толкова.
За да бъде всичко на едно място, направих на една страница две схеми на ръка:
1. С 3-проводно свързване с контактор и без контактор.
2. С 4-проводно свързване, като е указано и как да се сведе 4-проводната схема към 3-проводна.

На другата страница е показано свързването на някогашен електромеханичен стълбищен автомат.

Прикачен файл

Stylbishten_avtomat_svyrzvane_nov.jpg

Прикачен файл

Stylbishten_avtomat_star.jpg
abracadabraabrac - специалист
Здравейте отново, след две и отгоре години пак се сетих за тази тема. Появи се същият проблем, не гаснат лампите. Реле, контактор и бутони - ИЗПРАВНИ! Явно пак някой с ключ отвътре.... Изключих бушона за стълбището и ще чакам да се сети този да си го натисне пак! Като предишния път.....
Поздрави на ВСИЧКИ ОТ ФОРУМА -вярвам че е полезен, и пак си изчетох цялата тема. Много е добра.
:yawinkle:
vk - специалист
MIRO_073 написа:
..... и виждам как човек като влиза във входа светва всички 15 етажа, а той е минал 7-8 метра до асансьора и го чака. Тези 15 етажа по 5 круши на етаж....
Miro, в тези високи блокове (дори блокове над 5 етажа) е добре на всеки 3-4 етажа да се постави отделен стълб.автомат, а долу на партера, където минават всички при влизане-излизане да има постоянно светеща лампа (по-възможност енергоспестяваща, лед или подобна).
Така човек влиза, взема асансьора и качва например 10-ти етаж, пали с бутона само 3 етажа около него. Тази организация би имала за проблем, ако някой реши да слиза или качва стълбите от 10-я етаж - трябва през 3-4 етажа да натиска бутона. Надявам се такива да са рядкост.

Тема "Свързване на стълбищен автомат с реле-контактор-СХЕМА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: